Primera Division: Atletico wygrało na trudnym terenie. Koniec półrocznej serii

Athletic Bilbao przegrał pierwszy mecz na własnym boisku od pół roku. Baskowie polegli w starciu z Atletico Madryt 1:2 w rozgrywkach Primera Division.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Iker Muniain (z piłką) w meczu Athletic - Atletico PAP/EPA / LUIS TEJIDO / Iker Muniain (z piłką) w meczu Athletic - Atletico
Po raz ostatni komplet punktów z Bilbao przywiózł Real Madryt. W poprzednim sezonie ta sztuka udała się jeszcze tylko jednej drużynie - Barcelonie. Teraz do tego grona dołączyło Atletico Madryt.

W żywym spotkaniu, pełnym podbramkowych sytuacji, ze świetnej strony pokazywali się bramkarze. Golkipera gospodarzy dodatkowo przed stratą gola w pierwszej połowie uchronił słupek, w który trafił Nicolas Gaitan. Chwilę później, Athletic powinien wyjść na prowadzenie, ale uderzenie Aritza Aduriza z rzutu karnego kapitalnie obronił Jan Oblak.

Niewykorzystana okazja zemściła się po przerwie. Atletico rozmontowało defensywę Basków, a po zagraniu Koke do siatki trafił Angel Correa. Nieco ponad kwadrans później po świetnej centrze Antoine'a Griezmanna wynik spotkania na 2:0 podwyższył Yannick Ferreira Carrasco.

W doliczonym czasie gry bramkę dla gospodarzy zdobył były piłkarz Atletico - Raul Garcia, ale na wyrównujące trafienie było już za późno.

Atletico rozegrało już 6 meczów w tym sezonie i ma bilans 3 zwycięstw oraz 3 remisów.

Athletic Bilbao - Atletico Madryt 1:2 (0:0)
0:1 - Angel Correa 55'
0:2 - Yannick Carrasco 73'
1:2 - Raul Garcia 90+2'

W 41. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Aritz Aduriz (Athletic) - Jan Oblak obronił.

Athletic Bilbao: Kepa Arrizabalaga - Inigo Lekue, Unai Nunez, Aymeric Laporte, Mikel Balenziaga - Markel Susaeta (56' Inaki Williams), Mikel San Jose, Ander Iturraspe (56' Benat Etxebarria), Raul Garcia, Iker Muniain - Aritz Aduriz (79' Inigo Cordoba).

Atletico Madryt: Jan Oblak - Jose Maria Gimenez, Stefan Savić, Diego Godin, Filipe Luis (79' Lucas Hernandez) - Koke, Thomas Partey, Saul Niguez, Nicolas Gaitan (60' Yannick Carrasco) - Angel Correa (72' Gabi), Antoine Griezmann.

Żółte kartki: Thomas Partey, Filipe Luis (Atletico).

Sędzia: Estrada Fernandez.

CD Leganes - Girona FC 0:0

Czy Jan Oblak zachowa czyste konto w kolejnych meczach - z Sevillą i Chelsea (na własnym boisku)?