Piast - Arka: fatalny mecz w Gliwicach. Złota głowa Siemaszki

Waldemar Fornalik źle rozpoczął swoją przygodę z Piastem Gliwice. W swoim debiucie gliwiczanie przegrali 0:1 z Arką Gdynia po golu Rafała Siemaszki.

Sebastian Kordek
Rafał Siemaszko PAP / PAP/Adam Warżawa / Na zdjęciu: Rafał Siemaszko
Pierwsza połowa stała na bardzo niskim poziomie. Piast Gliwice wprawdzie miał optyczną przewagę, ale nie przekładała się ona na klarowne sytuacje bramkowe. Główka Michala Papadopulosa minęła poprzeczkę, a Konstantin Vassiljev dwukrotnie fatalnie strzelał z dystansu. Dwa celne uderzenia oddał Joel Valencia, ale prosto w ręce Pavelsa Steinborsa.

Arka Gdynia odpowiedziała niecelną próbą Marcusa Viniciusa da Silvy sprzed pola karnego i zablokowanym strzałem Michała Nalepy.

Druga odsłona wybornie rozpoczęła się dla gości. Damian Zbozień z autu mocno wrzucił piłkę w pole karne, została ona przedłużona do Rafała Siemaszki, a ten z bliskiej odległości głową otworzył wynik spotkania.

W 71. minucie Arka była bliska drugiego trafienia. Mateusz Szwoch uderzył z rzutu wolnego z ponad dwudziestu pięciu metrów, a piłka otarła się o poprzeczkę.

Dziesięć minut później Yannick Kakoko groźnie przymierzył z dwudziestu metrów i zmusił Jakuba Szmatułę do sporego wysiłku.

Gra przez całe spotkanie stała na niezwykle niskim poziomie. Arka stworzyła jedną okazję, którą zamieniła na gola, natomiast Piast... nie miał takowej ani jednej. Tym samym gdynianie po raz pierwszy w sezonie wygrali na wyjeździe.

Piast Gliwice - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
0:1 - Rafał Siemaszko 50'

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Aleksandar Sedlar, Uros Korun, Dario Rugasević - Marcin Pietrowski, Stojan Vranjes (70' Łukasz Krakowczyk) - Joel Valencia (79' Aleksander Jagiełło), Konstantin Vassiljev, Sasa Zivec - Michal Papadopulos (60' Maciej Jankowski).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Dawid Sołdecki - Grzegorz Piesio, Yannick Kakoko, Michał Nalepa (69' Mateusz Szwoch), Marcus da Silva (62' Patryk Kun) - Rafał Siemaszko (76' Ruben Jurado).

Żółte kartki: Valencia, Zivec, Korun (Piast) oraz Zbozień (Arka).

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Czy Arka Gdynia zagra w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy?