Najlepsi piłkarze U-21. Marco Asensio na czele

Marco Asensio został wybrany przez francuski "L'Equipe" najlepszym piłkarzem do lat 21. W zestawieniu 50 zawodników nie znalazło się miejsce dla żadnego Polaka.

Karol Borawski
radość Marco Asensio po strzeleniu bramki PAP/EPA / PAP/EPA/ANDY RAIN / Na zdjęciu: radość Marco Asensio po strzeleniu bramki
W pierwszej dziesiątce znaleźli piłkarze, którzy już na dobre zadomowili się w dorosłym futbolu i występują w wielkich klubach.

Dziennikarze "L'Equipe" uznali, że najlepszym zawodnikiem do lat 21 jest Marco Asensio z Realu Madryt.

"Odkryty na Majorce genialny Asensio został kupiony jako 18-latek. Był wypożyczony do Espanyolu Barcelona, a później dołączył do zespołu Zinedine'a Zidane'a. Zdobył gola w finale Ligi Mistrzów. Real zaproponował mu nowy kontrakt z klauzulą odstępnego w wysokości 500 mln euro. Mistrz Europy U-19 i U-21 zagrał już cztery razy w pierwszej reprezentacji Hiszpanii" - napisano w uzasadnieniu.

Drugie miejsce w zestawieniu zajął Anglik Dele Alli z Tottenhamu, a trzecie nowy zawodnik Paris Saint-Germain Kylian Mbappe Lottin. Poza podium znaleźli się Ousmane Dembele z Barcelony i bramkarz Milanu Gianluigi Donnarumma.