Zwycięski pościg Anderlechtu. Łukasz Teodorczyk poza składem

Bez Łukasza Teodorczyka w składzie Anderlecht wygrał w meczu wyjazdowym z Beveren 2:1. Wśród gospodarzy wyróżniał się były gracz Śląska Ryota Morioka. Goście do 75. minuty przegrywali, ale zdołali w krótkim czasie zdobyć dwa gole.

Michał Piegza
Piłkarze Anderlechtu Bruksela Reuters / YIANNIS KOURTOGLOU / Na zdjęciu: Piłkarze Anderlechtu Bruksela
Anderlecht źle wszedł w sezon. Kolejny mecz dla mistrzów Belgii mógł być kolejnym rozczarowaniem. Zespół Łukasza Teodorczyka długo przegrał z sąsiadem z tabeli Wassland-Beveren, w którego składzie brylował Ryota Morioka. W końcówce goście zdobyli dwa gole i wygrali spotkanie, w którym Polaka zabrakło nawet na ławce rezerwowych.

Bramka dla gospodarzy padła już w 8. minucie. Do dośrodkowanej z prawej strony piłki osiem metrów przed bramką doszedł Isaac Thelin. Frank Boeckx nawet nie próbował interweniować przy precyzyjnym strzale z woleja. Warto dodać, że Thelin to piłkarz Anderlechtu, wypożyczony do Beveren.

Gospodarze prowadząc do przerwy kontrolowali przebieg meczu. Po zmianie stron Anderlecht długo nie potrafił zdominować rywala. W 51. minucie Leander Dendoncker wprawdzie trafił do siatki gospodarzy, ale sędzia trafienia nie uznał dopatrując się spalonego.

Mistrzowie Belgii do remisu doprowadzili kwadrans przed końcem. Wówczas po rzucie rożnym w zamieszaniu najlepiej zachował się Nicolae Stanciu. Piłkę źle wybijał obrońca, dopadł do niej 14 metrów przed bramką Stanciu i uderzył w kierunku dalszego słupka.

Gol ożywił grę obu zespołów. Anderlecht decydujący cios zadał sześć minut później. Z rogu dośrodkował Stanciu, a Uro Spajić głową wpakował piłkę do siatki.

Miejscowi nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć rywalom. Piłkę meczową zmarnował w 91. minucie Olivier Myny. Rezerwowy uderzał z dwóch metrów i trafił w rękę interweniującego Boeckxa.

Waasland-Beveren - RSC Anderlecht 1:2 (1:0)
1:0 - Thelin 8'
1:1 - Stanciu 75'
1:2 - Spajić 81'

Waasland-Beveren: Merveille Goblet - Valtteri Moren, Erdin Demir, Rudy Camacho, Laurent Jans, Ryota Morioka, Ibrahima Seck, Victorein Angban, Nana Ampomah (85' Olivier Myny), Isaac Thelin, Aleksandar Boljević (72' Tuur Dierckx).

Anderlecht: Frank Boeckx - Olivier Deschacht, Dennis Appiah (74' Robert Beric), Uro Spajić, Emmanuel Sowah (63' Pieter Gerkens), Sofiane Hanni, Nicolae Stanciu, Massimo Bruno (46' Henry Onyekuru), Adrien Trebel, Leander Dendoncker, Hamdi Harbaoui.

Żółte kartki: Camacho, Moren (Beveren) oraz Appiah, Sowah, Harbaoui, Gerkens (Anderlecht).

Sędzia: Christof Dierick.