Nice I liga: zaległości odrobione. Raków Częstochowa nie stracił rozpędu

Raków Częstochowa wygrał 3:0 na stadionie Wigier Suwałki zaległe spotkanie 7. kolejki Nice I ligi. Adam Czerkas zdobył dwa gole i został najlepszym strzelcem zespołu Marka Papszuna.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
Od środy Raków Częstochowa nie jest najgorszym beniaminkiem w Nice I lidze. Dzięki trzem zwycięstwom z rzędu drużyna Marka Papszuna wyprzedziła Puszczę Niepołomice i ma niewielką stratę do klubów z górnej połowy tabeli. Z kolei dzięki trzem bramkom Raków może się pochwalić dodatnim bilansem goli po raz pierwszy od kilku kolejek.

Raków wyszedł na prowadzenie dość niespodziewanie, ponieważ początkowo gospodarze byli groźniejsi oraz mieli przewagę w posiadaniu piłki. W 40. minucie Hubert Tomalski pokonał Łukasza Budziłka strzałem z woleja po wrzucie z autu.

Po przerwie obrońcy z Częstochowy przypilnowali prowadzenia. Ponownie dobrze funkcjonowała defensywa dowodzona przez Andrzeja Niewulisa, choć zabrakło w niej kontuzjowanego Tomasa Petraska. Zamiast Czecha wystąpił z powodzeniem Lukas Duriska. Częstochowianie mieli pełną kontrolę nad wydarzeniami w okolicy własnego pola karnego.

Po przeciwnej stronie boiska zaszalał Adam Czerkas, który doprowadził do wyniku 3:0. Pierwszego gola napastnik strzelił z rzutu karnego, który wywalczył Duriska, a drugiego po dośrodkowaniu Słowaka z prawego skrzydła.

Od środy Czerkas jest najlepszym strzelcem Rakowa w sezonie. Do wyprzedzenia wszystkich partnerów z zespołu wystarczyły mu trzy gole.

Wigry nie miały w swojej jedenastce równie skutecznego zawodnika i ostro zahamowały po trzech zwycięstwach z rzędu. Podopieczni Artura Skowronka stracili szansę na ucieczkę z miejsca barażowego.

Zaległości w Nice I lidze zostały odrobione. Wszystkie kluby rozegrały po 10 meczów.

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
0:1 - Hubert Tomalski 40'
0:2 - Adam Czerkas (k.) 55'
0:3 - Adam Czerkas 84'

Wigry: Łukasz Budziłek - Piotr Kwaśniewski, Adrian Jurkowski, Rafał Remisz, Artur Bogusz - Mateusz Radecki, Patryk Sokołowski - Karol Mackiewicz (65' Mariusz Rybicki), Damian Gąska, Serhij Pyłypczuk (82' Maciej Radaszkiewicz) - Laurentiu Iorga (73' Robert Dadok)

Raków: Mateusz Kos - Lukas Duriska, Andrzej Niewulis, Łukasz Góra - Karol Mondek (80' Adam Mesjasz), Igor Sapała, Jakub Łabojko, Aghwan Papikjan (76' Krystian Wójcik), Hubert Tomalski, Piotr Malinowski - Adam Czerkas (85' Daniel Boateng)

Żółte kartki: Bogusz, Radecki (Wigry) oraz Łabojko, Góra, Mondek (Raków)

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)

Czy Raków Częstochowa zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli?