II liga: Radomiak uratował twierdzę ostatnim strzałem

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Piłka nożna
/ Piłka nożna

Niewiele brakowało, by Radomiak Radom stracił status niepokonanego na własnym stadionie. Swoim ostatnim strzałem w 90. minucie doprowadził do remisu 1:1 w meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz w Radomiu zakończył 11. kolejkę II ligi. Tylko zwycięstwo pozwalało gospodarzom zostać liderem. Zadania nie wykonali. Z trudem zremisowali i w wyścigu po awans prowadzi Warta Poznań. Oba kluby mają przewagę siedmiu punktów nad miejscem barażowym. Trzeci w tabeli jest GKS 1962 Jastrzębie, który w niedzielę postraszył Radomiaka Radom.

Beniaminek wyszedł na prowadzenie w 53. minucie. Kamil Jadach sam wyłuskał piłkę w polu karnym gospodarzy i zakończył swoją akcję strzałem na 1:0. Od tego momentu GKS miał czego bronić, a Radomiak musiał podkręcić tempo swoich ataków.

Trener Jerzy Cyrak zaczął wprowadzać na boisko zmienników. Ofensywę Radomiaka wzmocnili Peter Mazan, Kamil Cupriak i Dawid Jabłoński. Drużyna z centralnej Polski doprowadziła do remisu 1:1 dopiero w 90. minucie z rzutu karnego.

Marcin Szrek podyktował jedenastkę po faulu Dawida Weisa i pokazał byłemu zawodnikowi Polonii Warszawa czerwoną kartkę. Do piłki podszedł Leandro i dzięki ósmemu trafieniu w sezonie został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Ze stratą gola do Brazylijczyka plasują się Piotr Giel z GKS-u Bełchatów, Jewhen Radionow z ŁKS-u Łódź oraz Mateusz Żebrowski z Legionovii.

Radomiak Radom - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:0) 0:1 - Kamil Jadach 53' 1:1 - Leandro (k.) 90'

Radomiak: Hubert Gostomski - Damian Jakubik (69' Kamil Cupriak), Martin Klabník, Maciej Świdzikowski, Michał Grudniewski - Matthieu Bemba, Simon Colina (61' Peter Mazan) - Maciej Filipowicz (76' Adam Wolak) Leandro, Dariusz Brągiel (73' Dawid Jabłoński) - Jakub Rolinc.

GKS: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak (44' Dawid Weis) - Marcin Ruda, Damian Tront - Bartosz Semeniuk (83' Tomasz Dzida), Kamil Jadach (75' Daniel Szczepan), Farid Ali (63' Damian Zajączkowski) - Krzysztof Gancarczyk.

Żółte kartki: Klabník, Rolinc, Jakubik (Radomiak) oraz Gancarczyk, Ali, Tront (GKS).

Czerwona kartka: Dawid Weis (GKS) /90' - za faul/.

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

[multitable table=865 timetable=16703]Tabela/terminarz[/multitable]

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.