Spory problem Chelsea. Sześć tygodni przerwy Alvaro Moraty

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WILL OLIVER / Alvaro Morata w barwach Chelsea FC
PAP/EPA / WILL OLIVER / Alvaro Morata w barwach Chelsea FC

Antonio Conte musiał przeżyć gorycz porażki z Manchesterem City (0:1), a na dodatek jego najlepszy napastnik Alvaro Morata doznał kontuzji uda. Badania wykazały, że będzie pauzował 6 tygodni.

W tym artykule dowiesz się o:

Kupiony za 70 mln funtów Alvaro Morata boisko w meczu z Manchesterem City opuścił po 35. minutach. Już wówczas wyraźnie pokazywał, że doznał kontuzji uda. Pytanie było tylko, jak długo będzie pauzował.

Sztab medyczny reprezentacji Hiszpanii zrobił mu szczegółowe badania, które tylko potwierdziły konieczność przerwy w treningach, a dla Antonio Conte to spore osłabienie.

Ma bowiem do dyspozycji tylko jednego zdrowego środkowego napastnika. Michy Batshuayi nie jest jednak ulubieńcem Włocha i nawet, gdy w starciu z Man City kontuzji doznał Morata, to Conte sięgnął nie po Belga, ale po Williana, nominalnego pomocnika.

Morata zanotował świetny start w nowym zespole. W dziesięciu meczach strzelił siedem bramek.

Czy Morata strzeli co najmniej 25 goli we wszystkich rozgrywkach?