Bundesliga: gol Jakuba Błaszczykowskiego dał remis VfL Wolfsburg

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski w barwach VfL Wolfsburg

W spotkaniu 8. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen zremisował u siebie z VfL Wolfsburg 2:2. Dobry mecz dla gości rozegrał Jakub Błaszczykowski, który zdobył gola na wagę remisu, a także zanotował asystę.

Obie drużyny mają wysokie aspiracje i po nieudanym poprzednim sezonie chcą powrócić do czołówki Bundesligi. To zwiastowało duże emocje. Gospodarze w 20. minucie mogli objąć prowadzenie, ale po strzale Larsa Bendera obrońca VfL wybił piłkę z linii bramkowej. Bender w 29. minucie dopiął swego. Wtedy w zamieszaniu w polu karnym zachował zimną krew i pokonał bramkarza rywali.

Jeszcze przed przerwą Wilkom udało się wyrównać. Ambitnie o piłkę powalczył Jakub Błaszczykowski. Wydawało się, że opuści ona boisko, ale Polak zatrzymał ją, zdołał dośrodkować, a Divock Origi głową wpakował piłkę do siatki.

Wilki dwukrotnie w tym spotkaniu musiały gonić rywali. W 61. minucie gola dla Aptekarzy zdobył Lucas Alario.8 minut później Polak doprowadził do wyrównania. "Kuba" z szesnastu metrów uderzył po ziemi tuż przy prawym słupku i bramkarz Bayeru Leverkusen nie zdołał obronić tego strzału. Wcześniej zwodem oszukał Svena Bendera, a asystował mu Daniel Didavi. To pierwszy w tym sezonie gol Błaszczykowskiego dla VfL Wolfsburg.

W końcówce goście mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale minimalnie spudłował Osimhen.

Bayer Leverkusen - VfL Wolfsburg 2:2 (1:1) 1:0 - Lars Bender 29' 1:1 - Divock Origi 44' 2:1 - Lucas Alario 61' 2:2 - Jakub Błaszczykowski 69'

Werder Brema - Borussia M'gladbach 0:2 (0:2) 0:1 - Lars Stindl 27' 0:2 - Jannik Vestergaard 34'

Czy VfL Wolfsburg wywalczy awans do europejskich pucharów?