Primera Division: szalony mecz w Hiszpanii! Valencia wygrała z Betisem 6:3

Cóż to był za mecz! Valencia pokonała na wyjeździe Real Betis 6:3 i awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek Primera Division.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Valencia CF PAP/EPA / Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: piłkarze Valencia CF
Valencia znów udowodniła, że w tym sezonie może powalczyć nawet o miejsce wpierwszej trójce! Popularne "Nietoperze" po szalonym meczu pokonały na wyjeździe Betis 6:3.

Goście byli bardzo skuteczni i w pewnym momencie prowadzili już 4:0. Po dośrodkowaniach z rzutów rożnych Daniego Parejo gole po strzałach głową zdobyli Geoffrey Kondogbia i Rodrigo. Cudownym uderzeniem zza pola karnego popisał się Goncalo Guedes, który doczekał się premierowego gola w Hiszpanii. Z kolei na 4:0 po indywidualnej akcji podwyższył Santi Mina.

Był niecały kwadrans do końca i wydawało się, że nic w tym meczu już się nie wydarzy. Tymczasem Valencia totalnie rozkojarzyła się na tyłach i w 5 minut straciła aż 3 gole! Joel Campbell wykorzystał fatalny błąd defensywy i rozpoczął zwariowany pościg Andaluzyjczyków. Po chwili reprezentant Kostaryki miał na koncie już asystę przy trafieniu Antonio Sanabria, a kontaktową bramkę po sprytnym strzale zdobył były zawodnik Barcelony - Cristian Tello.

Sama końcówka należała jednak do Valencii. Simone Zaza zdobył 7 gola w tym sezonie (większym dorobkiem może pochwalić się tylko Lionel Messi), a w doliczonym czasie gry wynik na 6:3 podwyższył Andreas Pereira.

Valencia wygrała 6:3 i wskoczyła na pozycję wicelidera rozgrywek. "Nietoperze" obok Atletico i Barcelony jako jedyni nie przegrali meczu w tym sezonie, a do pierwszej "Dumy Katalonii" tracą 4 punkty.

3:6 - Andreas Pereira 90+3'

W 55. minucie Sergio Leon (Betis) nie wykorzystał rzutu karnego - golkiper Valencii obronił.

UD Las Palmas - Celta Vigo 2:5 (0:2)
0:1 - Emre Mor 16'
0:2 - Iago Aspas 20'
0:3 - Iago Aspas 49'
0:4 - Pablo Hernandez 71'
0:5 - Iago Aspas 76'
1:5 - Vitolo 90'
2:5 - Loic Remy 90+3'

Czerwona kartka: Ruben Blanco /52'/ (Celta).