Serie A: wygrana Hellas Werona przed derbami

Hellas Werona wygrał 1:0 w meczu beniaminków Serie A z Benevento Calcio. Lepsza drużyna opuściła strefę spadkową kilka dni przed derbami z Chievo Werona.

Romulo cieszy się z gola dla Hellas Werona PAP/EPA / PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA / Na zdjęciu: Romulo cieszy się z gola dla Hellas Werona
Wiosną byli na szczycie Serie B, a przed poniedziałkowym meczem na dnie Serie A. Beniaminków nie interesowało w bezpośrednim meczu nic poza zwycięstwem. Lepsza drużyna stawała się poważnym graczem w walce o utrzymanie, gorsza skazywała się na dalsze statystowanie. Zadanie wykonali piłkarze Hellas Werona.

Od ataków rozpoczęło Benevento Calcio. Momentem zwrotnym było uderzenie Alessio Cerciego tuż nad bramką Wiedźm, po którym spotkanie zrobiło się wyrównane. Szkoda, że było to równanie w dół i w drugim kwadransie była tylko jedna sytuacja podbramkowa Mattii Valotiego.

Atakowanie ułatwili gospodarzom piłkarze z Benewentu. Konkretnie Luca Antei, który dostał czerwoną kartkę w 37. minucie za faul blisko linii bocznej. Już przed przerwą Hellas Werona mógł trafić osłabionego przeciwnika, jednak Giampaolo Pazzini spudłował po wrzutce z rzutu wolnego.

Druga połowa to wyraźna dominacja Hellas, ale drużyna, która w siedmiu poprzednich kolejkach zdobyła tylko trzy bramki, miała problem z udokumentowaniem przewagi. W poprzednim sezonie w spotkaniach Gialloblu z Benevento kibice zobaczyli sześć goli, a w poniedziałek jednego.

Ten przełomowy padł w 74. minucie. Romulo ukrył się między obrońcami Benevento i strzelił z powietrza na 1:0. Było to trafienie, dzięki któremu gospodarze wydostali się ze strefy spadkowej i podbudowali przed derbami z Chievo Werona, którego napastnikiem jest Mariusz Stępiński. Przyjezdni zostali z punktem na samym dnie tabeli.

Hellas Werona - Benevento Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Romulo 74'

Hellas: Nicolas - Martin Caceres, Thomas Heurtaux, Antonio Caracciolo, Mohamed Fares - Romulo, Marco Fossati, Daniel Bessa (85' Marcel Buechel) - Mattia Valoti (55' Moise Kean), Giampaolo Pazzini, Alessio Cerci (70' Daniele Verde)

Benevento: Alberto Brignoli - Gaetano Letizia, Berat Djimsiti, Danilo Cataldi, Raman Chibsah (85' Samuel Armenteros) - Ledian Memushaj, Lorenzo Venuti, Vittorio Parigini (46' Bright Gyamfi) - Pietro Iemmello, Cristiano Lombardi (77' Amato Ciciretti), Luca Antei

Żółte kartki: Bessa, Fossati, Kean, Romulo (Hellas) oraz Venuti, Chibsah, Brignoli (Benevento)

Czerwona kartka: Luca Antei (Benevento) /37' - za faul/

Sędzia: Marco Di Bello