Serie A: emocje w Weronie. Rządzi Chievo, a Mariusz Stępiński zmiennikiem

Chievo Werona wygrało 3:2 z Hellas emocjonujące derby miasta w 9. kolejce Serie A. W 80. minucie Mariusz Stępiński wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Roberto Inglese (z prawej) PAP/EPA / Filippo Venezia / Na zdjęciu: Roberto Inglese (z prawej)
Ten tydzień był dla piłkarzy Hellas Werona najważniejszy od czasu awansu. W poniedziałek wygrali 1:0 z Benevento Calcio i urealnili swoją szansę na utrzymanie. Po opuszczeniu strefy spadkowej przystąpili do derbów z Chievo, na które kibice w Weronie musieli czekać półtora roku.

Dobre wiatry niosły Hellas również na początku prestiżowego meczu. W 6. minucie Daniele Verde wyprowadził beniaminka na prowadzenie. Podrażnione Chievo Werona odwróciło wynik już w pierwszej połowie. Dwa gole strzelił w mniej niż 10 minut Roberto Inglese.

Faworyt prowadził, a jego przeciwnik stracił zawodnika w 40. minucie. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Bruno Zuculini, co nie oznaczało, że droga Chievo do zwycięstwa była już jak autostrada. Hellas doprowadził do wyniku 2:2 w dziesięciu i emocjonującej końcówki. Drużynie Mariusza Stępińskiego i Pawła Jaroszyńskiego zapewnił panowanie w mieście w 73. minucie Sergio Pellissier, wpychając piłkę z bliska do siatki po wstrzeleniu jej w pole bramkowe.

Szansę od trenera w derbach dostał były napastnik Ruchu Chorzów, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 80. minucie za Inglese.

Chievo Werona - Hellas Werona 3:2 (2:1)
0:1 - Daniele Verde 6'
1:1 - Roberto Inglese 23'
2:1 - Roberto Inglese (k.) 31'
2:2 - Giampaolo Pazzini (k.) 55'
3:2 - Sergio Pellissier 73'

Chievo: Stefano Sorrentino - Massimo Gobbi, Alessandro Gamberini, Dario Dainelli, Fabrizio Cacciatore - Perparim Hetemaj, Ivan Radovanović, Lucas Castro - Valter Birsa - Roberto Inglese (80' Mariusz Stępiński), Manuel Pucciarelli (62' Sergio Pellissier)

Hellas: Nicolas - Martin Caceres, Antonio Caracciolo, Samuel Souprayen, Mohamed Fares - Romulo, Bruno Zuculini, Daniel Bessa - Alessio Cerci (46' Marcel Buchel), Giampaolo Pazzini (71' Moise Kean), Daniele Verde (77' Lee Seung-Woo)

Żółte kartki: Hetemaj, Gamberini (Chievo) oraz Zuculini, Bessa (Hellas)