Premier League: Chelsea nie olśniła, ale zwyciężyła

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill / Eden Hazard
Getty Images / Shaun Botterill / Eden Hazard

Cenne trzy punkty w starciu z Bournemouth zdobyła Chelsea. W 10. kolejce Premier League wygrała 1:0 dzięki trafieniu Edena Hazarda, a Artur Boruc całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa należała do mistrzów Anglii. Częściej utrzymywali się przy piłce i to oni tworzyli klarowne okazje do zdobycia bramki. Dwie doskonałe miał Alvaro Morata. Za pierwszym razem błąd popełnił Asmir Begović, który podał wprost do Edena Hazarda. Belg od razu zagrał do Hiszpana, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

Kolejną sytuację Morata wypracował sobie sam, ponieważ ładnie przełożył piłkę na lewą nogę, jednak Begović świetnie sparował jego strzał. Hiszpan w końcu trafił do siatki przeciwnika, lecz sędzia podniósł chorągiewkę. Sytuacja jest jednak bardzo dyskusyjna. Po strzale Davida Luiza piłkę odbił Begović, do dobitki złożył się Cesar Azpilicueta, lecz to ostatecznie Morata wepchnął ją do siatki. Sędzia asystent uznał, że Azpilicueta był na spalonym i dlatego przerwał grę. Telewizyjne powtórki nie były jednoznaczne, ale wydaje się, że gol został zdobyty prawidłowo.

To, co nie udało się w pierwszej połowie ziściło się sześć minut po zmianie stron. Eden Hazard wpadł w pole karne i zdecydował się na strzał z siedmiu metrów w krótki słupek. Begović popełnił błąd, ponieważ myślał, że Belg będzie centrował i zrobił krok w kierunku środka bramki. Hazard przechytrzył go jednak i mógł cieszyć się z pierwszego gola w Premier League w tym sezonie.

Dalsza część spotkania nie przyniosła już zmiany rezultatu. Chelsea była lepsza, ale nie olśniła. Najważniejsze jednak dla niej, że wygrała szósty mecz w sezonie i jest czwarta w tabeli.

AFC Bournemouth - Chelsea FC 0:1 (0:0) 0:1 - Eden Hazard 51'

Bournemouth: Begović - Francis, Ake, S.Cook - A.Smith, L.Cook, Stanislas (63' Pugh), Surman, Daniels - Defoe (46' Ibe), Afobe (74' Wilson).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Ruediger - Zappacosta, Fabregas, Bakayoko, Alonso - Pedro (79' Drinkwater), Hazard (85' William) - Morata (79' Batshuayi).

Żółte kartki: Adam Smith, Simon Francis (Bournemouth).

Sędzia: Craig Pawson.