Młodzieżowa Liga Mistrzów: dobre złego początki Legii Warszawa w starciu z Ajaksem Amsterdam - bolesna porażka Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Bartłomiej Zborowski / Sebastian Szymański (z lewej)
PAP / Bartłomiej Zborowski / Sebastian Szymański (z lewej)

W 1. spotkaniu 1/16 finału fazy play-off Młodzieżowej Ligi Mistrzów, Legia Warszawa przegrała przed własną publicznością z holenderskim Ajaksem Amsterdam 1:4.

W poprzedniej rundzie rozgrywek Legia okazała się lepsza od islandzkiego Breidablik Kopavogur (3:1, 0:0), zaś Ajax wyeliminował szwedzki Hammarby IF (4:0, 2:0). Faworytami pojedynku w Warszawie byli piłkarze z Amsterdamu, którzy udowodnili swoją wyższość i triumfowali 4:1. Rewanż odbędzie się we wtorek (21 listopada) o godzinie 19:00.

Od pierwszych minut rywalizacji w stolicy Polski ton boiskowym wydarzeniom nadawali przyjezdni, którzy mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, co nie przekładało się na wynik.

Kiedy wydawało się, że bliżej strzelenia gola są goście, to gospodarze wyszli na prowadzenie po kuriozalnym samobójczym trafieniu Navajo Bakboord'a w 31. minucie.

Zawodnicy Ajaksu Amsterdam nic sobie nie zrobili ze straconej bramki i wciąż dążyli do pokonania Mateusza Kochalskiego, co im się udało w 42. minucie konfrontacji za sprawą Kaja Sierhuisa. Przed zejściem do szatni wynik nie uległ zmianie i do przerwy na tablicy świetlnej widniał remis 1:1.

Po zmianie stron do szaleńczych ataków ruszyła ekipa z Holandii, która dopięła swego w 53. minucie. Wówczas defensywę Legionistów przechytrzył Darren Sidoel.

Miejscowy zespół miał znakomitą okazję do wyrównania, bo sędzia odgwizdał na jego korzyść rzut karny po faulu Darrena Sidoela. Jednakże z 11. metrów do siatki nie trafił Miłosz Szczepański.

Aktywny był Che Nunnely, ale to nie on strzelił trzeciego gola dla swojego klubu, lecz Kaj Sierhuis. Natomiast rezultat konfrontacji już w doliczonym czasie gry ustalił Victor Jensen.

Legia Warszawa - Ajax Amsterdam 1:4 (1:1) 1:0 - Navajo Bakboord 31' (sam.) 1:1 - Kaj Sierhuis 42' 1:2 - Darren Sidoel 53' 1:3 - Kaj Sierhuis 81' 1:4 - Victor Jensen 90+2'

*w 73. minucie Miłosz Szczepański (Legia) nie wykorzystał rzutu karnego.

Legia Warszawa: Kochalski - Matuszewski, Pietrzyk, Bondarenko, Cichocki - Karbownik - Olszewski, Szczepański, Zjawiński (72' Orlik), Szymański (59' Neuman) - Wełniak (46' Szwed).

Ajax Amsterdam: El Maach - Bakboord, Sidoel, Botman (87' Van Gelderen), Bakker - Ekkelenkamp, Ter Heide (78' Jensen), Pasquali - Nunnely, Sierhuis, Ylatupa (84' Gravenberg).

Żółte kartki: Wełniak (Legia Warszawa) oraz Sidoel, Jensen (Ajax Amsterdam).

Sędzia: Horatiu Fesnic (Rumunia).

Czy Legia Warszawa nie przegra w rewanżu w Amsterdamie?