LM: AS Monaco nie wygrało meczu o życie!

AS Monaco wciąż bez zwycięstwa w Lidze Mistrzów! W arcyważnym wyjazdowym meczu z Besiktasem Stambuł mistrz Francji wywalczył zaledwie remis 1:1.

Szymon Mierzyński
piłkarze podczas meczu Besiktas - AS Monaco w ramach Ligi Mistrzów Reuters / Na zdjęciu: piłkarze podczas meczu Besiktas - AS Monaco w ramach Ligi Mistrzów
Podopieczni Leonardo Jardima stoczyli twardy bój z Turkami i tuż przed przerwą mieli w garści satysfakcjonujący wynik, bo Rony Lopes bardzo ładnym strzałem z dystansu dał im prowadzenie.

Ten stan nie utrzymał się jednak zbyt długo. Besiktas, który we wcześniejszych spotkaniach wywalczył komplet dziewięciu punktów, podkręcił tempo i w 54. minucie odrobił straty. Bramkę z rzutu karnego zdobył Cenk Tosun, a sędzia wskazał na "wapno" po faulu Jorge na Ricardo Quaresmie.

AS Monaco szarpało do samego końca, lecz drugiego gola już nie zdobyło i z zaledwie dwoma oczkami po czterech meczach ma iluzoryczne szanse na awans do 1/8 finału. Jest tam już w praktyce Besiktas, który wprawdzie po raz pierwszy stracił punkty, ale i tak gromadzi ich aż dziesięć.

Kamil Glik spędził na boisku 90 minut i mimo że nie może się cieszyć z rezultatu, zaliczył solidny występ. Od początku prezentował wysoki poziom i miał kilka kluczowych interwencji, którymi oddalał niebezpieczeństwo spod bramki Danijela Subasicia.

Besiktas Stambuł - AS Monaco 1:1 (0:1)
0:1 - Rony Lopes 45+1'
1:1 - Cenk Tosun (k.) 54'

Besiktas Stambuł: Fabricio Agosto - Adriano Correia, Pepe, Dusko Tosić (68' Gary Medel), Gokhan Gonul, Tolgay Arslan (75' Matej Mitrović), Atiba Hutchinson (83' Talisca), Ricardo Quaresma, Oguzhan Ozyakup, Ryan Babel, Cenk Tosun.

AS Monaco: Danijel Subasić - Andrea Raggi, Kamil Glik, Jemerson, Jorge, Joao Moutinho, Fabinho, Youri Tielemans (74' Guirdo Carrillo), Thomas Lemar (26' Stevan Jovetić), Balde Diao Keita, Rony Lopes (85' Rony Lopes).

Żółte kartki: Tolgay Arslan, Dusko Tosić, Ricardo Quaresma, Gary Medel (Besiktas Stambuł) oraz Rony Lopes, Jorge (AS Monaco).

Sędzia: Paolo Tagliavento (Włochy).