Ligue 1: niespodziewany marsz beniaminka, piąty z rzędu mecz bez porażki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna

W zaległym spotkaniu 8. kolejki Ligue 1 Amiens SC wygrało z Lille OSC aż 3:0. Beniaminek oddala się od strefy spadkowej.

W tym artykule dowiesz się o:

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Harrison Manzala, a wynik ustalił w końcówce Moussa Konate.

Drużyna Christophe'a Pelissiera zaliczyła już piąty z rzędu mecz bez porażki i opuściła zagrożoną strefę. Teraz zajmuje 12. miejsce. Lille jest przedostatnie.

Ten pojedynek pierwotnie miał się odbyć 30 września. Został jednak przerwany już po kwadransie przy stanie 0:1. Po bramce dla gości ich kibice zaczęli zbiegać na niższe rzędy trybun i pod ich naporem złamały się bariery ochronne. Zawody przerwano i rozegrano od nowa w poniedziałek.

8. KOLEJKA LIGUE 1 (MECZ ZALEGŁY):

Amiens SC - Lille OSC 3:0 (1:0) 1:0 - Harrison Manzala 37' 2:0 - Harrison Manzala 47' 3:0 - Moussa Konate 85'