Marco Asensio kontuzjowany. Hiszpan wypada na 2-3 tygodnie

Pomocnik Realu Madryt Marco Asensio doznał kontuzji mięśnia uda w prawej nodze. Sztab medyczny mistrza Hiszpanii prognozuje, że piłkarz będzie pauzował przez 2-3 tygodnie.

Maciej Rowiński
Marco Asensio Getty Images / Denis Doyle / Stringer / Na zdjęciu: Marco Asensio
W wyniku kontuzji Marco Asensio nie trenował w piątek z resztą drużyny. Występ 21-latka w sobotnim meczu z Malagą jest wykluczony.

Przerwa pomocnika Realu Madryt potrwa prawdopodobnie od dwóch do trzech tygodni. W połowie przyszłego tygodnia powinien wrócić do treningów, ale zanim Zinedine Zidane będzie miał go do dyspozycji, będzie musiało upłynąć więcej czasu.

Asensio poza najbliższym spotkaniem z Malagą opuści również mecze z Fuenlabradą w Pucharze Króla, Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów, oraz Athletikiem Bilbao i Sevillą w La Liga.

Pomimo kontuzji Hiszpana, sytuacja kadrowa Realu wygląda dużo lepiej niż jeszcze kilka tygodni temu. Do normalnych treningów wrócili Gareth Bale oraz Sergio Ramos i na piątkowych zajęciach Zidane miał do dyspozycji, poza Asensio, wszystkich zawodników pierwszego zespołu.

Czy Real Madryt obroni mistrzostwo Hiszpanii?