Jupiler League: RSC Anderlecht ograł KV Kortrijk bez udziału Łukasza Teodorczyka

W spotkaniu 16. kolejki belgijskiej Jupiler League, RSC Anderlecht pokonał KV Kortrijk 4:0. Łukasz Teodorczyk nie wystąpił w tym meczu z powodu zawieszenia.

Tomasz Rosiński
Henry Onyekuru (RSC Anderlecht) Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Henry Onyekuru (RSC Anderlecht)
Zajmujący 3. miejsce w tabeli mistrzostw Belgii Anderlecht był zdecydowanym faworytem starcia z KV Kortrijk (14. lokata) i potwierdził to miano, zwyciężając różnicą czterech bramek.

Konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 1. minucie po samobójczym trafieniu Jewgena Makarenki.

Nie minął kwadrans, a zespół z Brukseli wygrywał 2:0 po golu autorstwa Sofiane'a  Hanniego. Od tego momentu obrońcy tytułu tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i nie pozwalali gościom rozwinąć skrzydeł.

Kolejne dwie bramki RSC Anderlecht zdobył już po przerwie. Najpierw do piłkę do siatki posłał Adrien Trebel, który popisał się precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego. Niedługo później wynik potyczki na 4:0 ustalił Hamdi Harbaoui.