Wayne Rooney jak artysta. "Nigdy nie zdobyłem piękniejszego gola"

Wayne Rooney zdobył w Premier League ponad 200 goli, ale ten ze środowego meczu z West Hamem United (4:0) mógł być najpiękniejszym. Doświadczony Anglik trafił do siatki lobem z własnej połowy.

Szymon Mierzyński
Wayne Rooney Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Wayne Rooney
32-latek rozegrał kapitalne zawody, popisał się hat-trickiem i miał decydujący wpływ na wysoki triumf The Toffees. W 66. minucie natomiast oczarował trybuny, gdy przejął piłkę po błędzie Joe Harta i posłał ją do bramki cudownym uderzeniem zza linii środkowej.

- Nie sądzę, bym kiedykolwiek w dotychczasowej karierze zdobył piękniejszego gola. To trafienie jest z pewnością jednym z najlepszych. Równie ważne było jednak czyste konto. Cieszę się, że tak dobrze poszło nam w defensywie. Zrobiliśmy to dla Davida Unswortha, który objął zespół w trudnym czasie - powiedział Wayne Rooney.

Everton wygrał 4:0, a z wysokości trybun zawody obserwował Sam Allardyce, który już wkrótce rozpocznie pracę na Goodison Park.

Unsworth, który tymczasowo zajął miejsce zwolnionego Ronalda Koemana, także był bardzo zadowolony. - Moi zawodnicy grali bez obaw, jak mężczyźni. Nie ma się co oszukiwać, w dotychczasowej części sezonu nie osiągaliśmy dobrych wyników, ale może to zwycięstwo będzie dla nas trampoliną - przyznał.

Po 14. kolejce The Toffees mają 15 pkt. i zajmują 13. miejsce w tabeli Premier League.

Czy Everton zakończy sezon w górnej połowie tabeli Premier League?