Bundesliga: wysokie zwycięstwo VfL Wolfsburg

W niedzielę zakończono 14. kolejkę Bundesligi. Eintracht Frankfurt pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 2:1, a VfL Wolfsburg przed własną publicznością wygrał z Borussią M'gladbach 3:0.

Łukasz Witczyk
Radość piłkarzy VfL Wolfsburg Getty Images / Stuart Franklin / Staff / Radość piłkarzy VfL Wolfsburg
Hertha Berlin nadal nie może nawiązać do formy, jaką prezentowała w poprzednim sezonie. Ku rozczarowaniu kibiców berlińczycy przegrali u siebie z Eintrachtem Frankfurt, choć już w 15. minucie objęli prowadzenie. Mathew Leckie świetnie odegrał do Daviego Selke, ten urwał się spod opieki obrońców i pokonał bramkarza.

Radość gospodarzy trwała jednak tylko 11 minut. Z rzutu rożnego Jetro Willems wycofał piłkę do Mariusa Wolfa, a ten huknął z szesnastu metrów i zaskoczył golkipera Herthy. Eintracht w końcówce meczu przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę

Mniej emocji było w Wolfsburgu, gdzie VfL odniósł pewne zwycięstwo nad wyżej notowaną Borussią M'gladbach. Miejscowi pierwszego gola zdobyli w 4. minucie. Mario Gomez idealnym podaniem obsłużył Yunusa Malliego, a ten pokonał bramkarza. Chwilę później mógł ponownie trafić do siatki, ale spudłował.

W 25. minucie prowadzenie podwyższył Daniel Didavi, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. W drugiej części gry gospodarze dobili rywala. W 71. minucie Joshua Guilavogui bombą z dystansu zaskoczył Yanna Sommera. Golkiper Borussii jedynie oprowadził zmierzającą do siatki piłkę wzrokiem. Dodajmy, że w zespole z Wolfsburga nie zagrał Jakub Błaszczykowski.