Ligue 1: PSG się nie zatrzymuje. Dwa gole i dwie asysty Neymara

PSG pokonało w meczu wyjazdowym Stade Rennes 4:1. Dwa gole i dwie asysty zaliczył Neymar. Odblokował się Cavani, który zdobył swoją 18. bramkę w sezonie.

Michał Piegza
Neymar (Paris Saint-Germain) Newspix / Dave Winter / Na zdjęciu: Neymar (Paris Saint-Germain)
Drużyna z Paryża nie zatrzymuje się. Podopieczni Unaia Emery'ego w sobotę mieli niewielkie problemy, ale ostatecznie sięgnęli po kolejne zwycięstwo.

Piątkowa wygrana AS Monaco nie zrobiła na liderze żadnego wrażenia. PSG od początku wyjazdowego pojedynku ze Stade Rennes przeważało i już w 4. minucie prowadziło. Po składnej akcji w polu karnym z piłką znalazł się Kylian Mbappe Lottin, dograł do Neymara, a ten z bliska wpakował futbolówkę do siatki. Drugi gol dla gości padł czternaście minut później. Było to lustrzane odbicie akcji z 4. minuty. Tym razem dogrywał Neymar, a Mbappe z bliska trafił na 0:2.

Przegrywając dwoma bramkami piłkarze Stade Rennais starali się zaatakować. To odpowiadało gościom, którzy często wyprowadzali groźne kontry. W końcówce pierwszej części trzy wyśmienite szanse zmarnował Edinson Cavani.

Niespodziewanie od gola dla gospodarzy rozpoczęła się druga połowa. W 53. minucie po dośrodkowaniu z rogu i strzale głową piłka trafiła w słupek. Poprawka z bliska Ndombe Mubele była już tylko formalnością. Bramka na 1:2 ożywiła mecz. Jednak dziesięć minut później gracze Stade Rennes mieli nowy problem. Z boiska za dwie żółte kartki wyrzucony został Benjamin Andre.

Po emocjach było kwadrans przed końcem. Wówczas po precyzyjnym dograniu Neymara Cavani popisał się kapitalnym lobem, zdobywając swojego 18. gola w sezonie. Kilkadziesiąt sekund później było 4:1. Podawał Mbappe, a Neymar wślizgiem wbił piłkę do siatki.

Goście piątego gola mogli zdobyć w 86. minucie. Indywidualną akcję groźnym uderzeniem zakończył Mbappe. Tomas Koubek wybił piłkę na róg. Chwilę później bramkę mogli zdobyć gospodarze. Jednak strzał z dystansu Hamari Traore powstrzymał Areola.

W 89. minucie siły na boisku się wyrównały. Presnel Kimpembe w polu karnym zamiast trafić w piłkę kopnął rywala w przyrodzenie. Arbiter pokazał obrońcy drugą żółtą kartkę i podyktował "jedenastkę". Z "wapna" mocno, ale ponad bramką uderzył Wahbi Khazri.

Stade Rennais - Paris Saint-Germain 1:4 (0:2)
0:1 - Neymar 4'
0:2 - Mbappe 17'
1:2 - Mubele 53'
1:3 - Cavani 75'
1:4 - Neymar 76'

W 90. minucie Khazri nie wykorzystał rzutu karnego (uderzył ponad bramką).

Stade Rennais: Tomas Koubek - Romain Danze (53' Adrien Hunou), Joris Gnagnon, Mexer, Remi Bensebaini - Benjamin Andre, Edward Lea Siliki - Hamari Traore, Morgan Amalfitano (66' Jeremy Gelin), Benjamin Bourigeaud - Ndombe Mubele (53' Wahbi Khazri).

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Dani Alves, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche - Marco Verratti, Giovani Lo Celso (80' Javuer Pastore), Julian Draxler (74' Thiago Motta) - Kylian Mbappe Lottin, Edinson Cavani, Neymar.

Żółte kartki: Traore, Andre 2, Khazri (Stade Rennais) oraz Kimpembe 2, Lo Celso (PSG).

Czerwona kartka: Andre (Stade Rennais) /63', za 2 żółte/ oraz Kimpembe (PSG) /89', za 2 żółte/.