Serie A: beniaminek upokorzył AC Milan

Kolejna kompromitacja AC Milanu stała się faktem. Drużyna Gennaro Gattuso przegrała 0:3 z Hellas Werona w 17. kolejce Serie A. Dzięki trzem punktom beniaminek uciekł ze strefy spadkowej.

Hellas Werona podczas meczu z AC Milan Getty Images / Dino Panato / Hellas Werona podczas meczu z AC Milan
Drużyny dokończyły nietypowy dwumecz. W środę spotkały się w Pucharze Włoch i dzięki zwycięstwu 3:0 do ćwierćfinału awansował AC Milan. Rossoneri przeważali i oddali trzy razy więcej strzałów. Piłkarze zmienili stadion, przebrali koszulki i zagrali ligowy rewanż w zdecydowanie lepszej pogodzie. Zgodnie z zapowiedziami Hellas Werona postawił większy opór faworytowi.

Beniaminek wyszedł na prowadzenie w 24. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Romulo, wszystkich obrońców wyprzedził Antonio Caracciolo i skierował piłkę głową od poprzeczki do bramki. Hellas prowadził 1:0 po pierwszej połowie dzięki jednemu ze swoich dwóch strzałów.

Podopieczni Gennaro Gattuso musieli gonić beniaminka. Mieli swoje sytuacje podbramkowe, ale brakowało im skuteczności. Cztery uderzenia oddał Suso. Pierwsze było niecelne, dwa obronił golkiper, a jedno zablokował obrońca. Szansę na wyrównanie miał jeszcze Nikola Kalinić, jednak chybił zza pola karnego. Rossoneri zastanawiali się w przerwie, jak poprawić skuteczność i odnieść pierwsze od 19 października 2014 roku zwycięstwo z Hellasem na wyjeździe.

Fabio Pecchia, trener Hellasu, dokonał wcześnie dwóch zmian. Jednym z dublerów był Moise Kean. Piłkarz wypożyczony z Juventusu powiększył przewagę gospodarzy na 2:0 w 55. minucie, a asystował inny zmiennik Daniel Bessa. Niespodzianka była już bardzo realna, zwłaszcza, że po trafieniu nastolatka Milan miał problem z przeprowadzeniem ataku.

Wynik na upokarzające dla Milanu 3:0 ustalił w 77. minucie Bessa. Rossoneri nie odpowiedzieli gospodarzom żadnym golem i to pierwszy ich mecz z Hellasem od 31 października 1999 roku, w którym nie trafili do bramki przeciwnika. Porażka w Weronie to zarazem druga kompromitacja zespołu pod wodzą trenera Gennaro Gattuso. Po remisie 2:2 z ostatnim w tabeli Benevento Calcio przegrał z przedostatnim Hellas.

Hellas Werona - AC Milan 3:0 (1:0)
1:0 - Antonio Caracciolo 24'
2:0 - Moise Kean 55'
3:0 - Daniel Bessa 77'

Hellas: Nicolas – Alex Ferrari, Antonio Caracciolo, Thomas Heurtaux, Martin Caceres - Romulo, Bruno Zuculini, Marcel Buechel, Mattia Valoti (22' Daniel Bessa, 85' Franco Zuculini) - Daniele Verde - Alessio Cerci (32' Moise Kean).

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez (46' Patrick Cutrone) - Franck Kessie, Riccardo Montolivo (71' Manuel Locatelli), Giacomo Bonaventura - Suso, Nikola Kalinić (57' Andre Silva), Fabio Borini.

Żółte kartki: Zuculini, Buechel, Nicolas (Hellas) oraz Borini, Romagnoli (Milan).

Czerwona kartka: Suso (Milan) /90' - za faul/.