Puchar Ligi Angielskiej: Chelsea powaliła drużynę Boruca dwoma ciosami

Chelsea FC awansowała do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej dzięki zwycięstwu 2:1 z AFC Bournemouth. Londyńczycy oddali dwa celne uderzenia. W bramce pokonanego zespołu stał Artur Boruc.

Willian Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Willian
Pechowa dla Artura Boruca była 13. minuta. Po podaniu z drugiej linii sam na sam z Polakiem wybiegł Cesc Fabregas. Hiszpan nie podekscytował się swoją szansą i podał do Williana. Brazylijczyk skorzystał z prezentu i strzelił na 1:0. W pole karne wbiegli czterej obrońcy AFC Bournemouth, ale żaden nie pomyślał o tym, żeby zaatakować Williana.

Po zdobyciu prowadzenia Chelsea FC spowalniała grę i chciała zadać drugi cios uśpionemu przeciwnikowi. Na jakąkolwiek odpowiedź pozwoliła w 26. minucie. Jordon Ibe wpadł w pole karne mistrza Anglii i chybił po wypracowaniu sobie dobrej pozycji. Ibe wszedł na boisko już w 17. minucie za kontuzjowanego Jermaina Defoe.

W ofensywie Chelsea wyróżniał się aktywnością Michy Batshuayi. Miał jednak problem, żeby w kluczowym momencie akcji oderwać się od Steve'a Cooka. Stoper Bournemouth wyręczał pozostałych obrońców, a Artur Boruc nie zanotował żadnej interwencji po celnym strzale. Przez 45 minut mistrz Anglii oddał jeden i od razu do siatki.

Piłkarze podkręcili tempo po powrocie z szatni. Bournemouth nie mogło kalkulować, a musiało stwarzać sytuacje podbramkowe. Kiedy The Blues wycofali się w jedenastu na własną połowę, trener Antonio Conte postanowił wprowadzić nową energię z ławki rezerwowych. W 61. minucie za Williana wszedł Eden Hazard, a zamiast Pedro Rodrigueza pojawił się Tiemoue Bakayoko.

Belg i Francuz trochę uspokoili sytuację i pomogli Chelsea utrzymać prowadzenie 1:0 do ostatniej minuty czasu regulaminowego. Ambicji zespołowi Boruca nie można było odmówić i rzutem na taśmę wyrównał. Dan Gosling przymierzył na 1:1 zza linii pola karnego. Zanosiło się na dogrywkę przez zaledwie kilkadziesiąt sekund. Chelsea natychmiast pognała pod bramkę Boruca po wznowieniu i odzyskała prowadzenie. Gola na 2:1 strzelił w doliczonym czasie zmiennik Alvaro Morata w sytuacji sam na sam z byłym reprezentantem Polski.

Chelsea FC - AFC Bournemouth 2:1 (1:0)
1:0 - Willian 13'
1:1 - Dan Gosling 90'
2:1 - Alvaro Morata 90'

Chelsea: Wilfredo Caballero - Antonio Ruediger, Ethan Ampadu, Gary Cahill - Davide Zappacosta, Danny Drinkwater, Cesc Fabregas, Kenedy - Willian (61' Eden Hazard), Michy Batshuayi (73' Alvaro Morata), Pedro Rodriguez (61' Tiemoue Bakayoko)

Bournemouth: Artur Boruc - Adam Smith, Simon Francis, Steve Cook, Jack Simpson - Andrew Surman - Lys Mousset (71' Callum Wilson), Dan Gosling, Harry Arter (74' Lewis Cook), Ryan Fraser - Jermain Defoe (17' Jordon Ibe)

Żółte kartki: Ampadu, Fabregas, Zappacosta, Morata (Chelsea) oraz Surman, Francis, Smith, Gosling (Bournemouth)

Sędzia: Lee Mason

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Chelsea FC awansuje do finału Pucharu Ligi Angielskiej?