Przełamanie Anderlechtu. Cały mecz Łukasza Teodorczyka

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Anderlechtu w końcu wygrali. Mistrzowie Belgii pokonali na własnym stadionie ostatni w tabeli Eupen 1:0. Łukasz Teodorczyk zagrał przez całe spotkanie, Polak miał jedną dogodną sytuację bramkową.

Michał Piegza
Łukasz Teodorczyk Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Mistrzowie Belgii, piłkarze Anderlechtu już w grudniu mogą oswajać się z myślą, że tytułu prawdopodobnie nie obronią. Po ostatniej porażce z liderem Club Brugge zespół Anderlechtu musi skupić się na powrocie na 2. miejsce.

Przedświąteczny rywal Eupen to zespół, który w ostatnich trzech kolejkach nie przegrał. Drużyna zamyka tabelę ligi belgijskiej i może mieć spore problemy z utrzymaniem. W piątkowym meczu od początku dominowali gospodarze wśród których w ataku zagrał Łukasz Teodorczyk.

Jednak to nie Polak był bohaterem pierwszej połowy. To debiutujący w Anderlechcie Francis Amuzu był autorem premierowego trafienia. Po szybkiej akcji 18-latek zdobył swojego pierwszego gola dla Anderlechtu wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

W końcówce pierwszej części wynik podwyższyć mógł Henry Onyekuru, ale w dobrej sytuacji uderzył w golkipera. Piłkę starał się dobić do pustej bramki Teodorczyk, ale skiksował.

Po przerwie dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji. Jednak Anderlecht długo nie potrafił sobie stworzyć bramkowej sytuacji. Gol powinien paść w 72. minucie. Po dośrodkowaniu głową uderzył rezerwowy Sofiane Hanni, piłka trafiła w słupek bramki Hendrika Van Crombrugga.

W końcówce gola mógł zdobyć Łukasz Teodorczyk, ale jego uderzenie obronił Van Crombrugge. Ostatecznie więcej goli w meczu nie padło i Anderlecht mógł się cieszyć z wygranej w najskromniejszych z możliwych rozmiarach.

RSC Anderlecht - KAS Eupen 1:0 (1:0)
1:0 - Amuzu 25'

Anderlecht: Matz Sels - Olivier Deschacht, Uros Spajić, Pieter Gerkens, Sven Kums, Adrien Trebel (65' Edo Kayembe), Leander Dendoncker, Francis Amuzu (65' Sofiane Hanni), Albert Lokonga, Łukasz Teodorczyk, Henry Onyekuru (78' Ivan Obradović).

Eupen: Hendrik Van Crombrugge - Jordan Loties (80' Moussa Diallo), Diawaondou Diagne, Lazare Amani (68' Georges Jamabo), Mbaye Leye, Nils Schouterden, Florian Raspentino (75' Alessio Castro-Montes), Siebe Blondelle, Mickael Tirpan, Eric Ocansey, Marc Valiente.

Sędzia: Bram Van Driessche.

Łukasz Teodorczyk zimą opuści Anderlecht?