Premier League: Tottenham rozbił Southampton, siedem goli na Wembley

To był bardzo efektowny początek Boxing Day w Anglii. Tottenham pokonał na Wembley Southampton 5:2, a hat-trickiem popisał się Harry Kane!

Szymon Mierzyński
Harry Kane Getty Images / MacNicol / Na zdjęciu: Harry Kane
Koguty od samego początku przypuściły szturm i worek z bramkami otworzył się w 22. minucie, gdy reprezentant Anglii zaczął swój show od skutecznego strzału z bliska po rzucie wolnym. Potem podwoił dorobek, a gdy tuż po przerwie do siatki trafili jeszcze Dele Alli i Heung-Min Son, szybko było po meczu.

Końcowe fragmenty to radosny futbol z obu stron. Świętych było stać na dwa trafienia, w 67. minucie swoją trzecią bramkę zdobył Harry Kane i ostatecznie kibice na Wembley obejrzeli aż siedem goli.

Tottenham bez trudu rozbił słabo dysponowaną ekipę Mauricio Pellegrino i awansował na 4. miejsce w tabeli Premier League. Do Chelsea traci teraz dwa punkty, zaś do Manchesteru United - pięć.

Niestety mimo nieobecności Virgila van Dijka, który zimą najprawdopodobniej opuści Southampton, wciąż nie poprawiła się pozycja Jana Bednarka. Dla Polaka zabrakło miejsca w osiemnastce Świętych.

Tottenham Hotspur - Southampton 5:2 (2:0) 1:0 - Harry Kane 22' 2:0 - Harry Kane 39' 3:0 - Dele Alli 49' 4:0 - Heung-Min Son 51' 4:1 - Sofiane Boufal 64' 5:1 - Harry Kane 67' 5:2 - Dusan Tadić 82'

Czy Tottenham zakończy sezon w pierwszej czwórce?