Serie A: AS Roma potknęła się. Benevento Calcio wygrało mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Miralem Pjanić (po lewej) i Radja Nainggolan (po prawej)

AS Roma zremisowała 1:1 z US Sassuolo. W 19. kolejce Serie A nie zagrali Skorupski, Jaroszyński oraz Bochniewicz. Mariusz Stępiński był zmiennikiem w niespodziewanie przegranym przez Chievo 0:1 meczu z Benevento Calcio.

AS Roma miała w grudniu wyraźny problem ze skutecznością. W prestiżowym meczu z poprzednim klubem swojego trenera Eusebio Di Francesco zdołała otworzyć wynik w pierwszej połowie. W 31. minucie Lorenzo Pellegrini strzelił płasko do bramki US Sassuolo po podaniu Edina Dzeko. Giallorossi nie uszanowali prowadzenia i stracili je w 78. minucie za sprawą uderzenia Simone Missiroliego.

Pawła Jaroszyńskiego i Mariusza Stępińskiego nie było w podstawowym składzie Chievo Werona. Napastnik wszedł na boisko w drugiej połowie w roli zmiennika. Wyjazd na teren beniaminka Benevento Calcio był dobrą okazją na podreperowanie statystyk po czterech kolejkach bez zwycięstwa. Stało się całkiem inaczej. Dzięki bramce Massimo Cody w 64. minucie beniaminek odniósł historyczne, pierwsze zwycięstwo w Serie A po 18 nieudanych podejściach.

Atalanta Bergamo była niepokonana od 19 listopada, a po zwycięstwie na stadionie Milanu stanęła przed szansą, by być na półmetku sezonu na miejscu premiowanym awansem do europejskich pucharów. Została ona koncertowo zmarnowana. Atalanta podjęła Cagliari Calcio i już w 23. minucie przegrywała z zespołem z Sardynii 0:2. Szybko zdobyta przewaga wystarczyła Cagliari do niespodziewanego zwycięstwa 2:1.

Zaskakująco rozpoczęło się również spotkanie Udinese Calcio na stadionie Bologna FC. Drużyna Massimo Oddo wyłącznie zwycięża od 26 listopada, a na dodatek strzela mnóstwo goli. W Bolonii musiała odrabiać straty po samobójczym trafieniu Danilo. Pomimo kłopotów przedłużyła swoją serię sukcesów. Udinese odwróciło wynik 0:1 na 2:1.

19. kolejka Serie A:

AS Roma - US Sassuolo 1:1 (1:0) 1:0 - Lorenzo Pellegrini 31' 1:1 - Simone Missiroli 78'

Benevento Calcio - Chievo Werona 1:0 (0:0) 1:0 - Massimo Coda 64'

Atalanta Bergamo - Cagliari Calcio 1:2 (0:2) 0:1 - Leonadro Pavoletti 6' 0:2 - Simone Padoin 23' 1:2 - Alejandro Gomez 90'

Bologna FC - Udinese Calcio 1:2 (1:1) 1:0 - Danilo (sam.) 27' 1:1 - Silvan Widmer 37' 1:2 - Kevin Lasagna 48'

Torino FC - Genoa CFC 0:0