Puchar Francji: Paris Saint-Germain efektownie wkroczyło do kolejnej rundy

W pojedynku 1/32 finału Pucharu Francji zespół Paris Saint-Germain nie dał żadnych szans Stade Rennais, wygrywając aż 6:1.

Tomasz Rosiński
Neymar Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Neymar
Broniące trofeum w PF PSG pokazało w niedzielę klasę, a w szczególności błysnęło ofensywne trio paryżan: Neymar - Angel di Maria - Kylian Mbappe Lottin. Ci trzej piłkarze zdobyli dla swojego zespołu po dwie bramki i wprowadzili swój zespół do najlepszej "szesnastki" rozgrywek.

Honorowe trafienie dla Stade zanotował w 66. minucie Benjamin Bourigeaud, który pokonał Kevina Trappa z rzutu karnego.

Zgodnie przewidywaniami w kadrze meczowej wicemistrza kraju na tę konfrontację nie znaleźli się Edinson Cavani i Javier Pastore, którzy naruszyli regulamin klub (nie stawili się w terminie po świątecznej przerwie).

W kolejnym etapie zmagań podopieczni Unai'a Emery'ego zmierzą się z US Concarneau (3. poziom rozgrywkowy).