Łukasz Piszczek wraca do formy. Strzelił gola w sparingu Borussii Dortmund (wideo)

Łukasz Piszczek wraz z Borussią Dortmund przygotowuje się do rundy wiosennej. Obrońca reprezentacji Polski z dobrej strony pokazał się w sparingu przeciwko SV Zulte Waregem (3:2), w którym zdobył jedną bramkę.

Łukasz Witczyk
Łukasz Piszczek Getty Images / Maja Hitij/Bongarts / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek
Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją kolana Łukasz Piszczek w styczniu wrócił do treningów z Borussią Dortmund. Polski obrońca znalazł się w kadrze na zgrupowanie w Marabelli. Trener Peter Stoeger dał mu szansę gry w sparingu przeciwko SV Zulte Waregem, a Piszczek pokazał, że warto na niego stawiać.

W 29. minucie reprezentant Polski zdobył pierwszego gola po powrocie na boisko. Piszczek wykorzystał dośrodkowanie Andrija Jarmolenki i strzałem głową pokonał bramkarza belgijskiego zespołu. Tym samym doprowadził do wyrównania (1:1), ale po chwili SV Zulte Waregem objęło prowadzenie po bramce Timothy'ego Derijcka.

Szalę zwycięstwa na stronę Borussii przechylił Pierre-Emerick Aubameyang. Król strzelców poprzedniego sezonu Bundesligi wykorzystał dogrania Jarmolenki i 17-letniego Jadon Sancho.

Borussia Dortmund w tabeli Bundesligi zajmuje trzecią pozycję i na swoim koncie ma 28 punktów. Strata do liderującego Bayernu Monachium wynosi 13 "oczek".

Borussia Dortmund - SV Zulte Waregem 3:2 (2:2)
0:1 - Hamdi Harbaoui 23'
1:1 - Łukasz Piszczek 29'
1:2 - Timothy Derijck 33'
2:2 - Pierre-Emerick Aubameyang 42'
3:2 - Pierre-Emerick Aubameyang 54'

Czy Borussia Dortmund zakończy sezon na podium Bundesligi?