Puchar Anglii: VAR pomógł sędziemu. Leicester City awansowało dalej

Leicester City nie zachwyciło, ale wygrało w powtórzonym meczu III rundy Pucharu Anglii z Fleetwood Town (League One) 2:0. Sędzia korzystał z VAR-u i bardzo mu pomógł w jednej sytuacji.

Bartosz Zimkowski
Sędzia Jon Moss korzysta z VAR-u Getty Images / Michael Regan / Sędzia Jon Moss korzysta z VAR-u
Leicester City niespodziewanie nie potrafiło wygrać w pierwszym meczu na terenie drużyny grającej na co dzień na III poziomie w Anglii Fleetwood Town. W rewanżu gospodarze dominowali, ale grali wolno i przez to długo nie znajdowali sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Dopiero dwie minuty przed przerwą Kelechi Iheanacho wyszedł sam na sam z golkiperem i strzałem między jego nogami zdobył gola.

Na drugą bramkę trzeba było czekać do 77. minuty, gdy Riyad Mahrez zagrał do Iheanacho, a ten ponownie pokonał bramkarza. Sędzia asystent dopatrzył się jednak spalonego, ale Jonathan Moss postanowił na wszelki wypadek sprawdzić czy faktycznie gol słusznie nie został uznany. Powtórki pokazały, że Nigeryjczyk "nie spalił" i zmienił decyzję - Iheanacho miał na koncie dublet.

West Ham United - Shrewsbury Town 1:0

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy VAR od przyszłego sezonu na stałe powinien zawitać do Premier League?