Ważny sprawdzian za Górnikiem Zabrze. Austria Wiedeń uratowała remis

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze

Sobota była pracowitym dniem dla piłkarzy Górnika Zabrze. Najpierw pokonali 6:2 w sparingu młodzieżowy zespół Spartaka Moskwa, a następnie zremisowali z Austrią Wiedeń 1:1.

W sparingowym meczu przeciwko Austrii Wiedeń zagrali piłkarze, którzy jesienią stanowili o sile Górnika Zabrze w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Zabrakło jedynie narzekających na drobne urazy Tomasza Loski, Mateusza Wieteski, Rafała Kurzawy oraz Szymona Matuszka.

Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze austriackiego klubu, którzy rzucili się do ataków, ale swojej przewagi nie potrafili zamienić na bramkę. Z biegiem czasu spotkanie się wyrównało i do sytuacji zaczynał dochodzić Górnik Zabrze. Groźniejsi byli jednak rywale, ale świetnie interweniował Wojciech Pawłowski.

W 58. minucie Górnik objął prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Damian Kądzior, a strzałem głową Patricka Pentza pokonał Dani Suarez. Zabrzanie znów udowodnili, że ich silną bronią są stałe fragmenty gry. Kilka minut później w polu karnym padł Szymon Żurkowski, ale arbiter nie dopatrzył się faulu.

Po straconej bramce Austria rzuciła się do ataków i w 77. minucie doprowadziła do wyrównania. Po zespołowej akcji gola zdobył David de Paula. Był to trzeci sparing Górnika w trakcie zimowych przygotowań. Do tej pory zabrzanie nie doznali porażki. Jeden mecz wygrali (ze Spartakiem Moskwa U-21 6:2) i dwa zremisowali.

Górnik Zabrze - Austria Wiedeń 1:1 (0:0) 1:0 - Dani Suarez 58' 1:1 - David de Paula 77'

Górnik Zabrze: Wojciech Pawłowski - Adam Wolniewicz, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Damian Kądzior, Maciej Ambrosiewicz, Dariusz Kamiński (46' Szymon Żurkowski), Daniel Smuga (70' Dariusz Kamiński) - Łukasz Wolsztyński, Igor Angulo (75' Daniel Smuga, 81' Patryk Joachim).

Austria Wiedeń: Patrick Pentz - Michael Blauensteiner (60' Thomas Salamon), Michael Madl (46' Abdul Kadiri Mohammed), Patrizio Stronati (60' Petar Gluhakovic), Stefan Stangl (60' Aleksandar Borkovic) - Lucas Venuto (60' Manprit Sarkaria), Tarkan Serbest (46' Ibrahim Alhassan Abdullahi), Raphael Holzhauser (60' Lee Jin-hyun), Dominik Prokop (60' Toni Vastić), Felipe Pires (60' David de Paula) - Kevin Friesenbichler (60' Christoph Monschein).

Czy Górnik Zabrze zakończy sezon na podium?