Puchar Anglii: Polak nie zatrzymał Manchesteru United

Manchester United wyeliminował z Pucharu Anglii grający w League Two [czwarty poziom w Anglii] Yeovil Town. Podopieczni Jose Mourinho na wyjeździe wygrali 4:0. 90 minut zagrał polski bramkarz, Artur Krysiak.

Michał Piegza
Mecz Yeovil Town - Manchester United w Pucharze Anglii Getty Images / Dan Mullan / Mecz Yeovil Town - Manchester United w Pucharze Anglii
Nie było niespodzianki w IV rundzie Pucharu Anglii. Manchester United zmierzył się na wyjeździe z grającym w League Two Yeovil Town, którego bramki strzeże Polak Artur Krysiak.

W pierwszej części podopieczni Jose Mourinho długo nie potrafili napocząć rywala. To gospodarze stworzyli sobie dwie dobre szanse. W 7. minucie defensywie Czerwonych Diabłów urwał się Jordan Green, ale z narożnika pola bramkowego trafił w nogę Sergio Romero. Osiem minut później do siatki powinien głową trafić Omar Sowunmi, jednak uderzył zbyt lekko i bramkarz pewnie obronił.

Goście stopniowo zyskiwali teren, a pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w 24. minucie. Debiutujący w barwach ManU Alexis Sanchez dograł do Marcusa Rashforda, ale jego uderzenie świetnie wybronił Krysiak. Chwilę później Polak poradził sobie z próbą z rzutu wolnego Chilijczyka.

Wydawało się, że gości czekają w meczu małe męczarnie. Jednak rywale w końcu pogubili się i dali sobie strzelić gola. Działo się to na cztery minuty przed przerwą. Żaden z obrońców Yeovil nie wybił piłki z pola karnego, Krysiak nie miał szans do niej dojść. Uczynił to Rashford, który uprzedził zwlekającego z zagraniem Thomasa Jamesa i obok bramkarza trafił do siatki.

Gol uspokoił przyjezdnych. Po zmianie stron United nie forsowali tempa gry i starali się jak najdłużej utrzymywać przy piłce. Jednak gola zdobyli po kontrze. Podawał Sanchez, a Ander Herrera mocnym uderzeniem trafił na 0:2.

Drugie trafienie całkowicie uspokoiło gości. Gospodarze starali się chaotycznymi akcjami zmniejszyć rozmiary porażki, ale rywale z ich próbami radzili sobie bez większych problemów.

W końcówce padły jeszcze dwa gole. W 89. minucie rezerwowy Jesse Lingard. Po indywidualnej akcji i strzale z okolic linii pola karnego Krysiak nawet się nie ruszył. Z kolei w doliczonym czasie akcję kontrę gości uderzeniem z powietrza do pustej bramki wykończył inny rezerwowy Romelu Lukaku.

Yeovil Town - Manchester United 0:4 (0:1)
0:1 - Rashford 41'
0:2 - Herrera 61'
0:3 - Lingard 89'
0:4 - Lukaku 90+3'

Yeovil Town: Artur Krysiak - Thomas James, Omar Sowunmi, Nathan Smith, Ryan Dickson - Jordan Green (69' Alex Fisher), Lewis Wing (83' Connor Smith), Jared Bird (56' Rhys Browne), Jake Gray - Francois Zoko, Sam Surridge.

Manchester United: Sergio Romero - Matteo Darmian, Victor Lindelof, Marcos Rojo, Luke Shaw - Ander Herrera, Michael Carrick, Scott McTominay - Juan Mata (65' Romelu Lukaku), Marcus Rashford (88' Angel Gomes), Alexis Sanchez (72' Jesse Lingard).

Żółte kartki: Zoko, Sowunmi (Yeovil) oraz McTominay (United).

Sędzia: Paul Tierney.

***

Sheffield Wednesday - Reading FC 3:1 (1:0)
1:0 - Nuhiu 29'
2:0 - Nuhiu 53'
3:0 - Boyd 61'
3:1 - Dawson (sam.) 87'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Manchester United zdobędzie Puchar Anglii?