Puchar Anglii: mistrz nie dał szans Newcastle

Nie było niespodzianki w Pucharze Anglii. Chelsea pokonała na Stamford Bridge beniaminka Premier League Newcastle United 3:0. Bohaterem był Michy Batshuayi, który strzelił dwie bramki.

Bartosz Zimkowski
Michy Batshuayi Getty Images / Catherine Ivill / Michy Batshuayi
Chelsea FC już w pierwszej połowie zamknęła tak naprawdę losy tej rywalizacji. Michy Batshuayi, którego przyszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania (Chelsea chce kupić nowego napastnika), popisał się dubletem. Pierwsza bramka padła po bardzo składnej akcji. Długie podanie dostał Eden Hazard, który zagrał następnie do wbiegającego w pole karne Marcosa Alonso. Hiszpan nie połakomił się na strzał i wypatrzył jeszcze lepiej ustawionego Batshuayiego. Jemu tylko pozostało dostawić nogę.

Tuż przed przerwą Belgowi dopisało szczęścia. Tym razem dostrzegł go Hazard i Batshuayi oddał silny strzał. Piłka odbiła się od defensora Newcastle i przelobowała bramkarza, który nie miał szans na skuteczną interwencję.

Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 72. minuty. Marcos Alonso zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z 20 metrów i chociaż piłka nie leciała tuż przy słupku to Karl Darlow nie sięgnął jej. Antonio Conte, pewny już zwycięstwa, sięgnął po rezerwowych i dał szansę gry dwójce 17-latków. Ethan Ampadu oraz Callum Hudson-Odoi pojawili się na boisku.

Wynik nie uległ już zmianie i Chelsea awansowała do 1/8 finału Pucharu Anglii.

Chelsea FC - Newcastle United 3:0 (2:0)
1:0 - Michy Batshuayi 31'
2:0 - Michy Batshuayi 44'
3:0 - Marcos Alonso 72'

Chelsea: Caballero - Ruediger, Christensen, Cahill - Zappacosta, Drinkwater, Kante (78' Ampadu), Alonso - Pedro (81' Hudson-Odoi), Batshuayi, Hazard (73' Barkley).

Newcastle: Darlow - Manquillo (78' Murphy), Mbemba, Lascelles, Clark - Haidara, Shelvey, Saivet, Hayden (83' Atsu) - Ritchie, Gayle (64' Joselu).

Żółte kartki: Chancel Mbemba (Newcastle).

Sędzia: Kevin Friend.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)