Sparingowo: Lechia lepsza od lidera Nice I ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Sławomir Peszko (z prawej)
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Sławomir Peszko (z prawej)

Lechia Gdańsk w ostatnim meczu sparingowy przed wznowieniem Lotto Ekstraklasy pokonała Chojniczankę Chojnice 1:0. Jedyną bramkę, w drugiej połowie, zdobył Sławomir Peszko, który wykorzystał podanie Daniela Łukasika z rzutu rożnego.

Piłkarze Adama Owena pracują po to, by na wiosnę zdobyć na tyle dużo punktów, by znaleźć się w pierwszej ósemce. W końcówce przygotowań drużyna znad morza zmierzyła się z Chojniczanką Chojnice, która jest liderem Nice I ligi i walczy o historyczny awans do elity. Na stadionie przy ulicy Traugutta gospodarze pokazali się z dobrej strony.

Na samym początk swoje szanse miała drużyna z Chojnic, jednak żaden zespół nie potrafił wykorzystać dogodnych okazji. W pierwszej połowie najwięcej szans miał Marco Paixao, jednak nie potrafił pokonać Radosława Janukiewicza. Do przerwy był bezbramkowy remis, a wszystko wyjaśniła druga część spotkania. Po dośrodkowaniu Daniela Łukasika  bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Sławomir Peszko. Później mogło być 2:0, jednak po kontrze wyprowadzonej przez Milosa Krasicia, Paixao fatalnie spudłował i nie trafił z najbliższej odległości. Adam Owen w samej końcówce dał szansę gry zmiennikom, którzy nie potrafili tego wykorzystać. Najlepszą szansę na strzelenie gola na 2:0 miał Joao Oliveira, jednak przestrzelił swoją okazję. Lechia wygrała 1:0 i już w kolejnym tygodniu piłkarze z Gdańska podejmą Wisłę Kraków.

Lechia Gdańsk  - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0) 1:0 - Peszko 58' Składy: Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak (63' Oliver Zelenika) - Joao Nunes (75' Grzegorz Wojtkowiak), Gerson (75' Steven Vitoria), Adam Chrzanowski (75' Jakub Wawrzyniak) - Paweł Stolarski (71' Mato Milos), Simeon Sławczew (75' Patryk Lipski), Daniel Łukasik (75' Ariel Borysiuk), Sławomir Peszko (65' Filip Mladenović) - Flavio Paixao (71' Joao Oliveira), Marco Paixao (75' Mateusz Żukowski), Rafał Wolski (28' Milos Krasić). Chojniczanka Chojnice: Radosław Janukiewicz - Karol Fila (46' Wojciech Lisowski), Tomasz Boczek, Hubert Wołąkiewicz, Przemysław Pietruszka (46' Maciej Dampc) - Jacek Podgórski (46' Piotr Kieruzel), Rafał Grzelak (46' Oskar Paprzycki), Krzysztof Danielewicz (46' Jakub Bąk), Adam Ryczkowski (46' Jakub Biskup) - Emil Drozdowicz (46' Sebastian Steblecki), Maciej Górski (46' Tomasz Mikołajczak).