Najlepszy na boisku Marcin Burkhardt strzelił gola dla IFK Norrköping

W środę wieczorem odbyły się mecze 4. kolejki II ligi szwedzkiej (Superettan). Zespół IFK Norrköping podjął przed własną publicznością Qviding FIF. Bramkę w tym pojedynku strzelił polski pomocnik Marcin Burkhardt.

Wojciech Święch

W podstawowym składzie miejscowych wybiegł Marcin Burkhardt, który początek rundy wiosennej stracił z powodu problemów zdrowotnych. Jednak były piłkarz Legii Warszawa pokazał, że pomimo wcześniejszych kłopotów jest w dobrej formie.

Goście objęli prowadzenie w 20. minucie, kiedy futbolówkę w siatce umieścił Joacim Jensen. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Burkhardt. Nasz rodak przymierzył z rzutu wolnego z odległości ponad 25 metrów i było 1:1. Było to pierwsze trafienie pomocnika w bieżącym sezonie. Polak zagrał w całym spotkaniu. Jego klub zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli Superettan.

- Było wspaniale zobaczyć ponownie Marcina Burkhardta. To dobrze, że mamy takiego zawodnika jak on. Wnosi on dużo do drużyny, co pokazał w środowym meczu. Jest ważną sprawą, że kontynuuje on podnoszenie swoich umiejętności. Polak był naszym najlepszym zawodnikiem w tej kolejce - powiedział Göran Bergort, trener IFK Norrköping.

IFK Norrköping - Qviding FIF 1:1 (1:1)
0:1 - Jensen 20'
1:1 - Burkhardt 39'