Premier League: ekipa Huddersfield Town opuściła strefę spadkową po wygranej z klubem Artura Boruca

Zespół Huddersfield Town przed własną publicznością dał lekcję piłki nożnej drużynie AFC Bournemouth, której zawodnikiem jest Artur Boruc. W 27. kolejce Premier League gospodarze wygrali 4:1 i opuścili strefę spadkową. Boruc spędził mecz na rezerwie.

Tomasz Rosiński
Steve Mounie i Christopher Schindler z Huddersfield Town Getty Images / Nigel Roddis / Steve Mounie i Christopher Schindler z Huddersfield Town
Walcząca o utrzymanie w angielskiej ekstraklasie ekipa Huddersfield potrzebuje punktów jak tlen i dlatego upatrywała swojej szansy na ich zdobycie w starciu z zajmującym pozycję w środku tabeli Bournemouth (10. lokata).

Gospodarze od startu konfrontacji rzucili się na przeciwnika jak lwy i już w 7. minucie wyszli na prowadzenie 1:0. Lewym skrzydłem z piłką pobiegł Steve Mounie, który wkroczył na pole karne, zszedł do linii końcowej i zagrał futbolówkę do Alexa Pritcharda. Pomocnik miejscowej drużyny dopełnił formalności, oddając płaski strzał z około 10 metrów.

Wydawało się, że podopieczni Davida Wagnera pójdą za ciosem, ale w 13. minucie zostali zaskoczeni przez przeciwnika. Wówczas Ryan Fraser dośrodkował piłkę po ziemi wprost pod nogi Juniora Stanislasa, a ten pewnym, technicznym uderzeniem pokonał Asmira Begovicia.

Wydaje się, że stracona bramka podziałała na piłkarzy The Terriers jak płachta na byka, gdyż zabrali się oni do jeszcze cięższej pracy. Aktywny był Mounie, dzięki któremu jego drużyna w 27. minucie wygrywała 2:1. Asystę przy tym trafieniu głową zanotował Aaron Mooy. W pierwszej połowie potyczki więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron wciąż lepiej radzili sobie zawodnicy z Huddersfield, zaś dublet w 66. minucie skompletował Steve Mounie, który uderzył z 15. metra z pierwszej piłki  po podaniu od Mooy'a.

Wynik meczu na 4:1 dla Huddersfield Town ustalił w piątej minucie doliczonego czasu gry Rajiv van La Parra, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul w wykonaniu Dana Goslinga.

Dzięki temu triumfowi gospodarze mają obecnie na swoim koncie 27 punktów i opuścili strefę spadkową. Natomiast goście pozostali na dziesiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 31 punktów.

Premier League, 27. kolejka:

Huddersfield Town - AFC Bournemouth 4:1 (2:1) 1:0 - Alex Pritchard 7' 1:1 - Junior Stanislas 13' 2:1 - Steve Mounie 27' 3:1 - Steve Mounie 66' 4:1 - Rajiv van La Parra 90+5 (k.)