Liga Europy: pewna wygrana Milanu. Nieudany debiut Jakuba Świerczoka

Ludogorec Razgrad w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy przegrał na własnym boisku z AC Milan 0:3. W pierwszej połowie w zespole gospodarzy zagrał Jakub Świerczok, całe spotkanie na ławce spędził Jacek Góralski.

Michał Piegza
Hakan Calhanoglu i Cicinho PAP/EPA / PAP/EPA/BORISLAV TROSHEV / Hakan Calhanoglu i Cicinho
AC Milan był zdecydowanym faworytem do awansu. Piłkarze Ludogorca szans na pomieszanie szykom Włochom szukali m.in. w osobie debiutującego w bułgarskim zespole Jakuba Świerczoka.

W pierwszej połowie Polak nie miał okazji strzeleckiej. Kilka razy zabrakło mu niewiele, aby znaleźć się w dobrej sytuacji. Więcej z gry mieli goście. Milan po słabszym początku, z każdą minutą miał na boisku coraz więcej do powiedzenia. Jednak dopiero w końcówce premierowej odsłony pod bramką gospodarzy zaczęło robić się gorąco. Najpierw strzał Suso z rzutu wolnego w niewielkiej odległości minął bramkę. Szansę zmarnował Giacomo Bonaventura, który wpadł z piłką w pole karne, jednak z ostrego kąta uderzył niecelnie.

Milan swego dopiął w doliczonym czasie. Po rzucie rożnym z okolic narożnika pola karnego dogrywał Hakan Calhanoglu, a Patrick Cutrone uprzedził obrońców i głową z bliska dał Włochom prowadzenie.

W przerwie w szatni pozostał Świerczok, którego zmienił Wanderson. Ludogorec zaatakował, ale to goście mogli podwyższyć wynik. Renan Dos Santos poradził sobie ze strzałem Calhanoglu.

W 55. minucie powinien być remis. Z dystansu uderzył Svetoslav Dyakov i piłka odbiła się od poprzeczki. Siedem minut później Milan podwyższył prowadzenie. W polu karnym Cosmin Moti sfaulował Cutrone, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Ricardo Rodriguez.

Prowadząc dwoma golami przyjezdni oddali inicjatywę miejscowym, ale ci niewiele potrafili zdziałać. W doliczonym czasie Włosi dobili rywala. Dogrywał Franck Kessie, a wynik gry ustalił Fabio Borini.

Przed rewanżem AC Milan jest w komfortowej sytuacji.

Ludogorec Razgrad - AC Milan 0:3 (0:1)
0:1 - Cutrone 45+1
0:2 - Rodriguez (k.) 64'
0:3 - Borini 90+2'

Ludogorec Razgrad: Renan Dos Santos - Cicinho, Cosmin Moti, Igor Plastun, Lucas Sasha - Virgil Misidjan, Anicet Andrianantenaina, Svetoslav Dyakov, Jody Lukoki (81' Svetoslav Kovachev) - Marcelinho (78' Gustavo Campanharo) - Jakub Świerczok (46' Wanderson).

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Ignazio Abate (60' Ricardo Rodriguez), Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli, Davide Calabria - Franck Kessie, Lucas Biglia, Giacomo Bonaventura - Suso, Patrick Cutrone (65' Andre Silva), Hakan Calhanoglu (75' Fabio Borini).

Żółte kartki: Lukoki (Ludogorec) oraz Abate (Milan).

Sędzia: Milorad Mazić (Serbia).

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.