Puchar Anglii: Chelsea w ćwierćfinale po szybkim nokaucie. Grosicki na ławce

Chelsea FC pokonała w 1/8 finału Pucharu Anglii Hull City 4:0. Wszystkie bramki dla mistrza kraju padły w I połowie, a cały mecz na ławce rezerwowych obejrzał Kamil Grosicki. Do ćwierćfinału awansowała też ekipa Leicester.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarze Chelsea FC Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
Po raz pierwszy od końcówki stycznia w kadrze meczowej Hull znalazł się Kamil Grosicki. Dla Polaka nieudanie rozpoczyna się ten rok. Najpierw nabawił się urazu stawu skokowego, a ostatnio miał problemy ze stopą. W 1/8 finału Pucharu Anglii powrotu na boisko się jednak nie doczekał i cały mecz przeciwko Chelsea obejrzał z ławki rezerwowych.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla mistrza Anglii. Olivier Giroud odebrał piłkę na połowie rywala, a świetnym technicznym strzałem pod poprzeczkę popisał się Willian. Niemalże kopia tej akcji miała miejsce przy bramce na 3:0. Tym razem najaktywniejszy na boisku Willian uderzył jednak tuż nad murawą.

W międzyczasie do siatki trafił też Pedro Rodriguez. Atakujący Chelsea dostał świetne podanie od swojego krajana, Cesca Fabregasa, i wykorzystał sytuację sam na sam.

Kropkę nad "i", jeszcze w pierwszej połowie, postawił Giroud. Francuz do dwóch asyst do Williana, dołożył swojego premierowego gola w nowych barwach. Były snajper Arsenalu wykorzystał dogranie debiutującego Emersona Palmieriego.

Chelsea całkowicie dominowała i losy awansu przesądziła jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron gospodarze nie atakowali już z takim animuszem, a swoje szanse w końcu mieli piłkarze Hull. Najlepszej nie wykorzystał David Meyler, którego strzał z rzutu karnego obronił specjalista od "jedenastek" - Wilfredo Caballero.

Chelsea wygrała 4:0 i znalazła się w ćwierćfinale Pucharu Anglii. W piątek z awansu cieszyli się również piłkarze Leicester, którzy skromnie pokonali Sheffield United 1:0.

1/8 finału Pucharu Anglii:

Chelsea FC - Hull City 4:0 (4:0)
1:0 - Willian 2'
2:0 - Pedro 27'
3:0 - Willian 32'
4:0 - Oliver Giroud 42'

W 51. minucie David Meyler (Hull) nie wykorzystał rzutu karnego - Wilfredo Caballero obronił.

Chelsea FC: Wilfredo Caballero - Antonio Ruediger, Ethan Ampadu, Gary Cahill - Davide Zappacosta, Danny Drinkwater, Cesc Fabregas (62' Kyle Scott), Emerson Palmieri - Willian, Olivier Giroud (70' Alvaro Morata), Pedro Rodriguez (46' Callum Hudson-Odoi).

Hull City: David Marshall - David Meyler, Michael Dawson, Angus MacDonald, Max Clark - Kevin Stewart, Jackson Irvine (88' Dan Batty) - Harry Wilson (55' Jon Toral), Evandro, Adama Diomande - Nouha Dicko (76' Frazier Campbell).

Żółte kartki: Kyle Scott (Chelsea) oraz Kevin Stewart, Jackson Irvine (Hull).

Sędzia: Andre Marriner.

Leicester City - Sheffield United 1:0 (0:0)
1:0 - Jamie Vardy 66'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Chelsea wygra Puchar Anglii w tym sezonie?