The Championship: cenne zwycięstwo Hull City z Sheffield United, Kamil Grosicki znów wszedł z ławki rezerwowych

Ekipa Hull City wygrała dopiero swój siódmy mecz w sezonie 2017/2018 The Championship. Tygrysy w 34. kolejce dość niespodziewanie okazały się lepsze od Sheffield United (1:0). W drugiej połowie na placu gry pojawił się Kamil Grosicki.

Tomasz Rosiński
Kamil Grosicki w barwach Hull City Reuters / Ed Sykes / Na zdjęciu: Kamil Grosicki w barwach Hull City
Dla walczącego o utrzymanie na zapleczu Premier League Hull każdy punkt w obecnej sytuacji jest na wagę złota. Dlatego gospodarze liczyli na sprawienie niespodzianki w starciu z zajmującym miejsce w górnej części tabeli Sheffield (7. lokata), co im się udało.

Od początku konfrontacja była toczona w niezłym tempie, a żadna z ekip nie mogła wypracować sobie wyraźniej przewagi. Ostatecznie pierwsza połowa potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron gospodarze postanowili zaatakować odważniej i jedna z ich akcji w końcu przyniosła skutek. W 55. minucie podanie od Jacksona Irvine'a na bramkę zamienił Nouha Dicko.

Chwilę później - w 64. minucie - na boisku zameldował się Kamil Grosicki, który zmienił Adama Diomande'a. Po wejściu Polaka miejscowa drużyna nie pozwalała na zbyt wiele przeciwnikom i miała wszystko pod kontrolą.

W końcowym rozrachunku Hull City pokonało Sheffield United 1:0 i obecnie ma trzy punkty nad strefą spadkową.