Hitowy mecz i świetna oprawa kibiców PSG

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Pretty / Bongart / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Getty Images / Adam Pretty / Bongart / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain

W hicie 27. kolejki francuskiej Ligue 1 nie zawiedli piłkarze i kibice PSG. Ci pierwsi wygrali na własnym boisku z Olympique Marsylia 3:0. Z kolei sympatycy gospodarzy zaprezentowali świetną oprawę.

W sektorze zajmowanym przez najbardziej zagorzałych kibiców Paris Saint-Germain zaprezentowano postać bardzo podobną do Dragon Balls z herbem klubu.

Fani lidera francuskiej Ligue 1 przez prawie całe niedzielne spotkanie mieli powody do radości. Gospodarze nie mieli żadnych problemów z pokonaniem trzeciego w tabeli Olympique Marsylia. Miejscowi prowadzenie objęli już w 10. minucie po bramce Kyliana Mbappe.

Jeszcze w pierwszej połowie podwyższyli prowadzenie na 2:0. Wynik spotkania, w 55. minucie, ustalił Edinson Cavani. Radość gospodarzy pod koniec meczu przerwał jednak Neymar, który skręcił kostkę i może nie wystąpić w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

We francuskiej ekstraklasie, po 27 spotkaniach, drużyna PSG ma 14 punktów przewagi nad wiceliderem - obrońcą mistrzostwa - AS Monaco.

Czy PSG zdobędzie tytuł piłkarskiego mistrza Francji w sezonie 2017/2018?