Demjan strzela, Widzew wygrywa. 17 tysięcy ludzi na trybunach w III lidze

Inauguracja wiosny na Widzewie przebiegła zgodnie z planem gospodarzy - łodzianie wygrali z Victorią Sulejówek 2:0 i objęli fotel lidera w obecności aż 17 tys. kibiców. Jedną z bramek zdobył były król strzelców ekstraklasy, Robert Demjan.

Bartosz Koczorowicz
Robert Demjan w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała Agencja Gazeta / Jan Kowalski / Robert Demjan w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała
Słowak strzelił swojego premierowego gola dla Widzewa Łódź głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 16. minucie spotkania. Wynik w drugiej połowie ustalił rodak Roberta Demjana, Marek Zuziak, którego były snajper Podbeskidzia Bielsko-Biała polecił do klubu zimą - tuż po tym, jak sam zdecydował się przywdziać czerwono-biało-czerwony trykot.

Przed rozpoczęciem rundy piłkarze trenera Franciszka Smudy zajmowali drugie miejsce w tabeli, tracąc dwa "oczka" do Sokoła Aleksandrów Łódzki. Dotychczasowy lider stracił jednak w sobotę punkty na własnym stadionie po bezbramkowym remisie z Turem Bielsk Podlaski. Zwycięstwo z Victorią Sulejówek pozwoliło więc widzewiakom objąć pierwsze miejsce w tabeli.

Legendarny szkoleniowiec Widzewa nie był jednak w pełni usatysfakcjonowany z gry swojej drużyny, licząc na szybką poprawę w następnych kolejkach. - Możemy źle grać, ale musimy zdobywać punkty. Najważniejsze jest, żebyśmy jak najszybciej opuścili trzecią ligę i tę grupę, która jest najtrudniejszą ze wszystkich czterech - mówił na pomeczowej konferencji prasowej.

Pierwszy mecz łodzian w rundzie wiosennej oglądało aż 17083 kibiców. To najlepsza frekwencja w Polsce, patrząc wyłącznie na piątkowe i sobotnie spotkania. Biorąc jednak pod uwagę, że w niedzielę mecze Lotto Ekstraklasy odbędą się w Poznaniu, Gdańsku i Gdyni (gdzie pojemność stadionu jest mniejsza od obiektu przy Piłsudskiego), niemal pewne jest to, że Widzew utrzyma się na frekwencyjnym podium bieżącego weekendu.