LE: CSKA Moskwa zszokowało Lyon. Kluby z ośmiu lig w ćwierćfinałach

CSKA Moskwa wygrało 3:2 na stadionie Olympique Lyon i awansowało do ćwierćfinału Ligi Europy. W najlepszej ósemce rozgrywek każdy klub jest z innego kraju.

CSKA Moskwa Getty Images / Epsilon / CSKA Moskwa
W weekend Olympique Lyon wygrał spotkanie w Ligue 1 po sześciu kolejkach niemocy. To pierwsza dobra informacja, o którą zespół zadbał w poprzednim tygodniu. Druga to zakończona sukcesem wyprawa moskiewska, z której podopieczni Bruno Genesio przywieźli zaliczkę 1:0.

Olympique nie potrafił jednak utrzymać przewagi nawet do końca pierwszej połowy rewanżu. W 39. minucie w jego pole karne wbiegł Aleksandr Gołowin, przełożył sobie piłkę na prawą stopę i technicznym strzałem pokonał Anthony'ego Lopesa. Rywalizacja zaczęła się praktycznie od początku.

Ofensywę gospodarzy tworzyli przede wszystkim Maxime Cornet, Mariano Diaz i Memphis Depay. W atakach Olympique brakowało jednak prędkości i elementu zaskoczenia. CSKA Moskwa górowało w rewanżu pod względem strzałów w ogóle, a także tych celnych. Rosjanie byli szybsi, bardziej przebojowi.

Francuzi wyrównali niespodziewanie w 58. minucie niezgodnie z przepisami. Sędzia stojący za bramką CSKA Moskwa był metr od Jordana Ferriego, mimo to nie zauważył, że pomocnik wybiegł z piłką poza boisko. Po podaniu Ferriego gola na 1:1 zdobył z kilku metrów Cornet.

Dwie minuty później CSKA odzyskało przewagę. Zamiast kłócić się z sędziami i przeżywać straconego gola, przyjezdni zaatakowali, a piłkę do bramki Lopesa wpakował z bliska Ahmed Musa po podaniu Kiriła Nababkina. W 65. minucie CSKA prowadziło już 3:1 dzięki uderzeniu Pontusa Wernblooma, który wykorzystał płaskie dośrodkowanie Konstantina Kuczajewa. Piłkarze Olympique odpowiedzieli na ciosy tylko trafieniem Mariano Diaza na 2:3 i finał Ligi Europy w Lyonie będą mogli zobaczyć najwyżej z trybun. Rozgoryczeni tym faktem kibice zareagowali głośnymi gwizdami po ostatnim gwizdku.

Drużyna Genesio zmarnowała szansę, żeby Ligue 1 była najliczniej reprezentowaną ligą w najlepszej ósemce rozgrywek. Jedynakiem z Francji będzie w ćwierćfinale Olympique Marsylia, a towarzyszą mu drużyny z Hiszpanii, Anglii, Włoch, Niemiec, Portugalii, Rosji i Austrii.