Bundesliga: Hamburger SV nad przepaścią, ważny triumf Eintrachtu

Hamburger SV jest w coraz trudniejszej sytuacji. Hamburczycy przegrali z Herthą Berlin 1:2. Ważne zwycięstwo odnieśli gracze Eintrachtu Frankfurt, którzy pokonali 1.FSV Mainz.

Łukasz Witczyk
Filip Kostic i Milos Jojić Getty Images / Stuart Franklin/Bongarts / Na zdjęciu: Filip Kostic i Milos Jojić
Hamburger SV prowadził po pierwszej połowie po bramce Douglasa Santosa. Kibice HSV wierzyli, że ich ukochany klub wreszcie rozpocznie odrabianie strat do bezpiecznej strefy, ale po przerwie Hertha Berlin grała już dużo lepiej i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gole dla zespołu ze stolicy strzelili Valentino Lazaro oraz Salomon Kalou.

Kolejny krok w stronę europejskich pucharów wykonał Eintracht Frankfurt, który przed własną publicznością rozbił 1.FSV Mainz. Wszystkie bramki padły w pierwszej części gry. Już w 6. minucie bramkarza rywali pokonał Kevin-Prince Boateng, a następnie do siatki 1.FSV Mainz trafiali Luka Jović i Ante Rebić.

Wiele emocji dostarczyło spotkanie w Moenchengladbach. Borussia w 13. minucie objęła prowadzenie po strzale Benjamina Huebnera. Jeszcze przed przerwą wyrównał Josip Drmić. Rzut karny w 58. minucie wykorzystał Benjamin Huebner i to Wieśniacy byli na prowadzeniu. Borussia robiła wszystko, by doprowadzić do wyrównania po trafieniu Larsa Stindla, ale po chwili było 3:2 dla gości po golu Floriana Grillitschna. Ostatecznie w doliczonym czasie gry wyrównał Matthias Ginter.

Bliżej utrzymania jest Werder Brema, który na wyjeździe pokonał 3:1 FC Augsburg. Po pierwszej połowie bremeńczycy cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia, a oba gole zdobył Ishak Belfodil. Nadzieję gospodarzom dał Rani Khedira, ale w końcówce goście dobili przeciwnika.