Ligue 1: trudna przeprawa lidera w Nicei

Gorąca atmosfera, szybka gra i mnóstwo okazji bramkowych. W 31. kolejce Ligue 1 Paris Saint-Germain wyrwał wygraną na boisku w Nicei. OGC Nice postawiło się liderowi, ale przegrało 1:2.

Dominik Polesiński
Angel di Maria Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Angel di Maria
Paryżanie przywykli już w lidze do sytuacji, w której ich rywale skupiają się głównie na obronie. Na Allianz Riviera w Nicei mogli być zaskoczeni. Gospodarze postawili na otwartą grę, przez co mecz był atrakcyjny.

Zaczęło się od dwóch strzałów w słupek. Najpierw Mario Balotelli uderzył głową, a następnie po niepewnej interwencji Dantego z kilku metrów pomylił się Edinson Cavani. Wysoki pressing stosowany przez oba zespoły skutkował częstymi przechwytami. Pod obiema bramkami nie brakowało emocji.

Na początku spotkania groźnie wyglądającego skręcenia stawu skokowego nabawił się Yuri Berchiche, ale o dziwo pozostał na boisku aż do przerwy. Brak wcześniejszej zmiany kosztował gości stratę gola. Plea świetnie podał z głębi pola, a utykający obrońca nie był w stanie dogonić rywala. Allan Saint-Maximin w sytuacji sam na sam płasko uderzył obok nóg bramkarza. Na odpowiedź lidera czekano tylko cztery minuty. Angel di Maria łatwo poradził sobie z Dante i wyrównał strzałem "ze szpica".

W drugiej połowie piłkarze również nie zawiedli. Akcja za akcję, strzał za strzał. Trwała wymiana ciosów, z tym, że przez długi czas żaden z nich nie doszedł celu. Kilkakrotnie próbował Balotelli (raz gości uratowała poprzeczka), ze spalonego do siatki trafił Kylian Mbappe Lottin. Blisko swojego drugiego gola był Saint-Maximin, ale przegrał pojedynek z Areolą. Udało się dopiero Daniemu Alvesowi. W 82. minucie Brazylijczyk wykorzystał świetną centrę Rabiota i z strzałem z bliska zagarnął dla swojej drużyny pełną pulę punktową.

OGC Nice - Paris Saint-Germain 1:2 (1:1)
1:0 - Allan Saint-Maximin 17'
1:1 - Angel di Maria 21'
1:2 - Dani Alves 82'

OGC Nice: Walter Benitez - Arnaud Souquet, Dante, Malang Sarr, Maxime Le Marchand, Pierre Lees Melou (90+3' Ihsan Sacko), Wylan Cyprien, Jean Michael Seri, Allan Saint-Maximin (83' Bassem Srarfi), Alassane Plea, Mario Balotelli.

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Dani Alves, Presnel Kimpembe, Thiago Silva, Yuri Berchiche (46' Layvin Kurzawa), Marco Verratti, Adrien Rabiot, Julian Draxler (76' Giovani Lo Celso), Kylian Mbappe Lottin, Angel di Maria, Edinson Cavani (76' Thomas Meunier).

Żółte kartki: Verratti (PSG).

Sędzia: Francois Letexier.