Były piłkarz Legii Warszawa uratował życie koledze podczas meczu!

Martin Skrtel połknął język podczas niedzielnego meczu Tajlandia - Słowacja (2:3). Z pomocą koledze pospieszył Ondrej Duda, którego natychmiastowa interwencja ocaliła byłego obrońcę Liverpoolu przed uduszeniem.

Kuba Cimoszko
Ondrej Duda Getty Images / David Rogers / Na zdjęciu: Ondrej Duda
Cała sytuacja miała miejsce w 27. minucie finału Pucharu Króla Tajlandii, w którym Słowacy zwyciężyli gospodarzy 3:2. Martin Skrtel, chcąc zablokować dośrodkowanie Chanathipa Songkrasina, został uderzony piłką w twarz. 33-latek upadając połknął język i stracił przytomność.

Na szczęście zimną krew zachował znany z polskich boisk Ondrej Duda. Były piłkarz Legii Warszawa natychmiast podbiegł do leżącego nieruchomo kolegi, sięgnął do jego ust i przywrócił mu możliwość oddechu. To uratowało życie kapitana naszych południowych sąsiadów.

Dalszą pomocą zajął się sztab medyczny Słowaków. Po dłuższej przerwie zawodnik odzyskał pełną świadomość i podniósł się z murawy.

Uzyskawszy zgodę od lekarza, Skrtel wrócił do gry i wytrwał na boisku do 73. minuty, kiedy to został zmieniony. Po meczu wzniósł trofeum dla zwycięzców całego turnieju.

Tajlandia - Słowacja  2:3 (1:2)
0:1 - Ondrej Duda 10'
0:2 - Robert Mak 34'
1:2 - Jakkawhpan Kaewprom 42'
1:3 - Erik Pacinda 68'
2:3 - Pansa Hemviboon 79'