Ligue 1: PSG cudem uratowało remis, pudło sezonu Edinsona Cavaniego!

Niesamowite emocje na inaugurację 32. kolejki Ligue 1. W wyjazdowym meczu z AS Saint-Etienne Paris Saint-Germain cudem - dzięki samobójczej bramce w doliczonym czasie - uratowało remis (1:1). Wcześniej pudło roku zaliczył Edinson Cavani.

Szymon Mierzyński
Edinson Cavani Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Edinson Cavani
Paryżanie mają ogromną przewagę na resztą stawki i pewnym krokiem zmierzają po mistrzostwo Francji. Rywalizację na Stade Geoffroy-Guichard zaczęli jednak fatalnie. Już w 17. minucie zamieszanie w polu karnym strzałem z bliska wykorzystał Remy Cabella. Niedługo później ten sam zawodnik powinien mieć dublet, jednak zmarnował rzut karny, oddając bardzo słaby strzał, z którym poradził sobie Alphonse Areola.

Drużyna Unaia Emery'ego odetchnęła, lecz nie na długo. Pierwszą połowę kończyła bowiem osłabiona, a to dlatego, że drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Presnel Kimpembe.

W tych okolicznościach mało kto wierzył, że faworyt jeszcze się podniesie, a gdy w 76. minucie pudło sezonu zaliczył Edinson Cavani, Unai Emery mógł się tylko załamać i pogodzić z porażką. To co zrobił Urugwajczyk trudno opisać słowami. Dostał idealne podanie od Angela di Marii, miał czystą pozycję, pustą bramkę przed sobą, mimo to uderzył obok słupka. Niebywałe!

PSG miało jednak szczęście i w doliczonym czasie rzutem na taśmę uniknęło porażki. Do tego potrzebowało jednak pomocy rywala. Mathieu Debuchy chciał przeciąć dośrodkowanie, lecz trafił piłkę kolanem tak niefortunnie, że wpakował ją do siatki i w takich kuriozalnych okolicznościach gospodarze pozbawili się pełnej puli.

Wicemistrz Francji ma teraz 84 pkt. i o 17 wyprzedza AS Monaco. Saint-Etienne natomiast jest 9. z dorobkiem 43 "oczek".

AS Saint-Etienne - Paris Saint-Germain 1:1 (1:0)
1:0 - Remy Cabella 17'
1:1 - Mathieu Debuchy (sam.) 90+2'

W 31. minucie Remy Cabella (AS Saint-Etienne) nie wykorzystał rzutu karnego (Alphonse Areola obronił).

AS Saint-Etienne: Stephane Ruffier - Mathieu Debuchy, Loic Perrin, Neven Subotić, Gabriel Silva, Ole Selnaes, Yann M'Vila, Jonathan Bamba (82' Vincent Pajot), Remy Cabella, Kevin Monnet-Paquet (57' Paul-Georges Ntep), Romain Hamouma (68' Oussama Tannane).

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Thomas Meunier, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa, Giovani Lo Celso, Lassana Diarra (46' Thiago Silva), Adrien Rabiot, Angel di Maria, Kylian Mbappe Lottin, Javier Pastore (68' Edinson Cavani).

Żółte kartki: Ole Selnaes (AS Saint-Etienne) oraz Layvin Kurzawa, Presnel Kimpembe, Javier Pastore, Lassana Diarra (Paris Saint-Germain).

Czerwona kartka: Presnel Kimpembe /41' za drugą żółtą/ (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Nicolas Rainville.