Premier League: Grzegorz Krychowiak wrócił na boisko

Grzegorz Krychowiak zagrał siedem minut w meczu West Bromwich Albion ze Swansea City (1:1), ale jego zespół ponownie nie wygrał. Utrzymanie w Premier League będzie cudem.

Bartosz Zimkowski
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Odkąd Grzegorz Krychowiak nie podał ręki Alanowi Pardewowi to w dwóch kolejnych meczach siedział na ławce. Pardewa wyrzucono jednak z West Bromwich Albion i los Polaka zmienił się minimalnie. W arcyważnym spotkaniu ze Swansea City usiadł na ławce rezerwowych i na murawie zameldował się w 83. minucie. Wyniku spotkania już nie zmienił i drużyny podzieliły się punktami (remis 1:1).

Między słupkami Swansea City tradycyjnie zobaczyliśmy Łukasz Fabiańskiego. Polak nie miał szans przy straconym golu, gdy pokonał go Jay Rodriguez. WBA przerwało serię siedmiu z rzędu porażek w lidze, ale co z tego skoro mają 10 punktów straty do bezpiecznej strefy i pięć meczów do rozegrania.

W Crystal Palace zabrakło nawet na ławce rezerwowych Jarosława Jacha, a w AFC Bournemouth ponownie tylko zmiennikiem był Artur Boruc. Pojedynek tych drużyn zakończył się remisem 2:2.

Cenny komplet punktów zdobył Tottenham Hotspur. Koguty na trudnym terenie w Stoke wygrały 2:1, a dwie bramki zdobył Christian Eriksen, chociaż jedną z nich niektórzy przypisują Harry'emu Kane'owi. Wydaje się jednak, że Anglik nie dotknął piłki po dośrodkowaniu Eriksena. Tottenham umocnił się na czwartej pozycji i ma tyle samo punktów co trzeci Liverpool, ale jedno spotkanie rozegrane więcej.