Primera Division: kolejna wygrana Barcelony. Hat-trick Leo Messiego

FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Leganes 3:1. Hat-trick zaliczył Leo Messi. Dla gości w 68. minucie trafił El Zhar.

Michał Piegza
Lionel Messi PAP/EPA / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Lionel Messi
FC Barcelona zrobiła kolejny krok ku mistrzowskiej koronie. Od początku potyczki z Leganes widać było, że gole dla gospodarzy były kwestią minut. Strzały Philippe Coutinho i Gerarda Pique bronił bramkarz lub były one niecelne. Z kolei w 19. minucie Luis Suarez z bliska trafił w Pichu Cuellara.

Premierowy gol padł w 27. minucie. Z rzutu wolnego z ok. 25 metrów uderzył Lionel Messi, źle ustawiony bramkarz nie mógł obronić tego strzału. Pięć minut później padła druga bramka. Messi otrzymał piłkę w polu karnym od Philippe Coutinho i z rywalem na plecach przebiegł kilka metrów. Strzał z ok. 11 metrów był formalnością.

W drugiej części Leganes kilka razy pokazało pazurki. W 49. minucie minimalnie niecelnie głową uderzył rezerwowy Claudio Beauvue. Z kolei w 67. minucie przestrzelił Darko Brasanac. W międzyczasie w bramkę z bliska nie trafił Pique.

Goście złapali kontakt w 68. minucie Sprzed pola karnego precyzyjnie uderzył Nabil El Zhar i zrobiło się tylko 2:1. Barcelona nie panikowała, tylko grała swoje. W 81. minucie z kilku metrów nie trafił Suarez. Skuteczniejszy był Messi. Argentyńczyk na dwie minuty przed końcem, uderzając z sześciu metrów, skompletował hat-trick i ustalił wynik gry.

FC Barcelona - CD Leganes 3:1 (2:0)

1:0 - Messi 27'
2:0 - Messi 32'
2:1 - El Zhar 68'
3:1 - Messi 88'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Thomas Vermaelen, Sergi Roberto (74' Jordi Alba) - Andre Gomes, Ivan Rakitić, Philippe Coutinho (81' Andres Iniesta) - Ousmane Dembele (88' Denis Suarez), Luis Suarez, Lionel Messi.

CD Leganes: Pichu Cuellar - Joseba Zaldua, Unai Bustinza, Dimitrios Siovas, Raul Garcia - Ruben Perez (78' Miguel Guerrero), Gabriel Pires - Omar Ramos, Javi Eraso (60' Darko Brasanac), Nabil El Zhar - Nordin Amrabat (46' Claudio Beauvue).

Żółte kartki: Alba (Barcelona) oraz Siovas, Zaldua, Perez, Pires (Leganes).