Cristiano Ronaldo zdobył 650. bramkę w swojej karierze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gonzalo Arroyo / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Getty Images / Gonzalo Arroyo / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

On jest nie do powstrzymania! Cristiano Ronaldo, trafiając w meczu derbowym przeciwko Atletico Madryt (1:1), strzelił swoją 650. bramkę w karierze seniorskiej.

W tym artykule dowiesz się o:

W 53. minucie niedzielnych derbów Madrytu, Cristiano Ronaldo uwolnił się spod opieki obrońców Atletico i świetnym strzałem z woleja wykończył dośrodkowanie Garetha Bale'a. Tak padła 650. bramka w seniorskiej karierze 33-latka.

446 - aż tyle razy Portugalczyk pokonywał już bramkarzy rywali od przejścia do Madrytu w czerwcu 2009 roku. Wcześniej 118 razy zdobywał gole dla Manchesteru United, gdzie występował w latach 2003-09.

Mało kto pamięta, że zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego strzelanie rozpoczął jeszcze w 2002 roku w barwach Sportingu Lizbona, kiedy to w meczu ligowym pokonał bramkarza Moreirense. Później dla "Leoes" zdobył jeszcze cztery gole.

Do całkowitego dorobku pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki należy dodać także 81 bramek uzyskanych dla reprezentacji Portugalii.

Mistrz Europy z 2016 roku w niedzielnym starciu przeciwko Atletico Madryt spędził na boisku 63 minuty. Spotkanie na Santiago Bernabeu zakończyło się remisem 1:1.