Nice I liga: Ruch Chorzów postawił się faworytowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów

Plasujący się na ostatnim miejscu w Nice I lidze Ruch Chorzów zremisował z walczącą o awans Chojniczanką Chojnice 1:1. Przy Cichej pojawił się promyk nadziei na utrzymanie.

Potyczka z Chojniczanką Chojnice była dla Ruchu Chorzów przerywnikiem w bojach z zespołami, z którymi Niebiescy konkurują w walce o ligowe utrzymanie. W pojedynku z faworyzowanym rywalem podopieczni Dariusza Fornalaka zaprezentowali się dobrze. Chorzowianie zagrali przede wszystkim bardzo ambitnie, czego ostatnio im brakowało.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Niebieskich. Już w 10. minucie atakujący od początku Ruch prowadził. Z prawej strony dogrywał Jakub Kowalski, a Mateusz Majewski z kilku metrów trafił do siatki. Radość gospodarzy trwała niedługo. W 14. minucie był ponownie remis. Po rzucie wolnym źle wybita piłka trafiła pod nogi Adama Ryczkowskiego, Libor Hrdlicka nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy mocnym strzale.

Słowak w barwach Ruchu przed przerwą mógł się wykazać dwukrotnie po uderzeniach z dystansu Ryczkowskiego i Tomasza Mikołajczaka. Gospodarze powinni prowadzić w 24. minucie. Jednak Kamil Słoma zamiast uderzać z ośmiu metrów z pierwszej piłki, postanowił ją przyjmować i został zablokowany.

Po przerwie więcej z gry mieli goście. Chorzowianie już z taką łatwością nie przedostawali się pod bramkę przeciwnika. Dla przyjezdnych dobrą okazję zmarnował w 53. minucie Wojciech Lisowski. Z kolei z rzutu wolnego niecelnie strzelił Paweł Zawistowski. Ruch odpowiedział mocnym uderzeniem z dystansu Mateusza Bogusza, które Radosław Janukiewicz wybił na róg.

W końcówce żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej uzyskać przewagi i potyczka zakończyła się sprawiedliwym podziałem punktów, który jednak nikogo nie zadowala.

Ruch Chorzów - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1) 1:0 - Majewski 10' 1:0 - Ryczkowski 14'

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka - Santiago Villafane, Marcin Kowalczyk, Bojan Marković, Mateusz Hołownia - Jakub Kowalski, Maciej Urbańczyk, Mateusz Bogusz (65' Miłosz Trojak), Paweł Wojciechowski, Kamil Słoma (74' Giacomo Mello) - Mateusz Majewski (79' Artur Balicki).

Chojniczanka Chojnice: Radosław Janukiewicz - Wojciech Lisowski, Tomasz Boczek, Hubert Wołąkiewicz, Przemysław Pietruszka - Jakub Bąk (61' Emil Drozdowicz), Paweł Zawistowski, Krzysztof Danielewicz (71' Rafał Grzelak), Adam Ryczkowski - Tomasz Mikołajczak (82' Damian Piotrowski), Maciej Górski.

Żółte kartki: Marković, Wojciechowski, Kowalczyk (Ruch).

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).

Widzów: 4440.