Bundesliga: 1.FC Koeln opóźnił egzekucję

W meczach kończących 31. kolejkę Bundesligi FC Augsburg pokonał 1.FSV Mainz 2:0, a 1.FC Koeln zremisował z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2. Tym samym zespół z Kolonii wciąż zachował matematyczne szanse na utrzymanie.

Łukasz Witczyk
Schalke 04 Gelsenkirchen Getty Images / Lars Baron / Schalke 04 Gelsenkirchen
1.FC Koeln przed spadkiem uratować może tylko cud. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Kozły tracą 8 "oczek" do pozycji barażowej. Zmierzą się jednak z dwoma innymi drużynami walczącymi o utrzymanie i Bayernem Monachium. W starciu z Schalke 04 Gelsenkirchen ekipa z Kolonii pokazała swoją waleczność i w końcówce uratowała remis.

Świetnie spotkanie rozpoczęli gracze Schalke. Już w 5. minucie goście objęli prowadzenie. Po kontrze Jewhen Konoplianka dograł do Breela Embolo, a ten skierował piłkę do pustej bramki. Przyjezdni szybko zadali kolejny cios. Tym razem gola zdobył Konoplianka, a asystował mu Bastian Oczipka. 1.FC Koeln nie zamierzało się poddawać i już w 26. minucie zdobyło kontaktową bramkę, a jej autorem był Leonardo Bittencourt.

W drugiej połowie gospodarze mieli kilka okazji, by doprowadzić do wyrównania, ale udało im się to dopiero w końcówce. Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcel Risse i uratował remis dla swojej drużyny, a jednocześnie przedłużył nadzieje Kozłów na utrzymanie.

W innym niedzielnym spotkaniu FC Augsburg pokonał 1.FSV Mainz 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michael Gregoritsch oraz Alfred Finnbogason.