Ligue 1: Paris Saint-Germain bliżej "setki". Potężny strzał Lo Celso na wagę wygranej

PSG z dużymi problemami pokonał w meczu wyjazdowym Bordeaux 1:0 i wciąż ma szansę przekroczyć w sezonie 100 punktów. Jedynego gola w spotkaniu zdobył w 76. minucie Lo Celso.

Michał Piegza
Giovani Lo Celso Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Giovani Lo Celso
Koronowany niedawno mistrz Francji PSG postawił sobie za cel zdobycie w rozgrywkach co najmniej 100 punktów. W związku z tym paryżanie w ostatnich pięciu meczach mogli zgubić tylko dwa "oczka". W niedzielny wieczór piłkarze PSG pozostawili sobie zapas błędu, z trudem pokonując walczące o Ligę Europy Girondins Bordeaux.

W premierowej odsłonie zespoły stworzyły sobie kilka okazji. Gospodarze dobrze prezentowali się na początku 1. połowy i pod jej koniec. Groźnie było pod bramką miejscowych w 13. minucie, kiedy strzał Giovani Lo Celso na róg wybił Benoit Costil. W rewanżu próbę Martina Braithwaite'a kapitalnie wybronił Alphonse Areola.

Po przestoju ciekawie zrobiło się w końcowych minutach pierwszej części. W 42. minucie z 11 metrów z woleja spudłował Kylian Mbappe Lottin. Chwilę później z ok. 16 metrów tuż ponad bramką uderzył Javier Pastore.

Druga połowa rozpoczęła się od gola Edinsona Cavaniego, ale trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego. Bordeaux mogło trafić po strzale w kierunku dalszego słupka Braithwaiet'a. Futbolówka minęła cel.

W kolejnych minutach na placu gry niewiele się działo. Aktywniejsze było Bordeaux, jednak gospodarzom brakowało zdecydowania pod bramką paryżan. Niebezpiecznie pod bramką gości było w 63. minucie. Mocny strzał Lukasa  Leragera odbił Areola. Bramkarz gości uchronił swój zespól od straty bramki w 74. minucie, kiedy obronił uderzenie z kilku metrów głową Pablo Nascimento.

Dwie minuty później gola zdobyli goście. Po rzucie rożnym wybita piłka przed polem karnym trafiła do Lo Celso, a ten mocnym strzałem z ok. 17 metrów zdobył gola. Przypadkową asystę zaliczył Cavani.

Bordeaux, pomimo kilku spięć w polu karnym, nie było w stanie wyrównać. W doliczonym czasie Yuri Berchiche ofiarnie zablokował strzał z kilku metrów i uratował wygraną swojej drużynie.

Girondins Bordeaux - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
0:1 - Lo Celso 76'

Bordeaux: Benoit Costil - Youssouf Sabaly, Jules Kounde, Pablo Nascimento, Maxime Poundje - Lukas Lerager, Jaroslav Plasil (79' Gaetan Laborde), Younousse Sankhare (70' Soualiho Meite) - Malcom, Martin Braithwaite (71' Nicolas de Preville), Francois Kamano.

PSG: Alphonse Areola - Dani Alves, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche - Giovani Lo Celso, Adrien Rabiot, Christopher Nkunku (62' Julian Draxler) - Javier Pastore (65' Thiago Motta), Edinson Cavani, Kylian Mbappe Lottin (81' Thomas Meunier).

Żółta kartka: Kimpembe (PSG).

Sędzia: Antony Gautier.

OGC Nice - Montpellier HSC 1:0 (0:0)
1:0 - Lees Melou 59'

AS Saint-Etienne - ESTAC Troyes 2:1 (0:1) 0:1 - Niane 8' 1:1 - Berić 68' 2:1 - Berić 74'